FA Cup – najstarije nogometno natjecanje na svijetu Arsenalu!

Sve donedavno nogometni kupovi bili su izuzetno cijenjena nogometna natjecanja, gotovo kao nacionalna prvenstva. Osvojiti Kup bilo je pitanje prestiža. Tako je čak postojalo i vrlo jako europsko natjecanje koje se zvalo Kup pobjednika kupova.

No, ulaskom ogromnog novca u nogomet sve europski klupski nogomet se sveo praktički na Ligu prvaka, a nacionalni kupovi su izgubili svoju natjecateljsku draž.

Ipak, jedan nogometni kup zadržao je svoju reputaciju i cijenu u „najnogometnijoj“ zemlji svijeta – engleski FA Cup.

U završnici ovogodišnjeg FA kupa Arsenal je pobijedio bivšeg europskog prvaka Aston Villu sa 4:0.

Zgoditke su postigli Walcott, Sanchez, Mertesacker i Giroud.

Wengerova momčad sezonu je počela i završila trofejem, na početku je osvojila Community Shield, sad FA kup, a u međuvremenu je izborila i izravan plasman u Ligu prvaka, trećim mjestom u Premier ligu.

Slavna tradicija FA kupa

FA kup najstarije je nogometno natjecanje na svijetu, prvi put odigrano 1871. godine.

Osvajanjem ovog natjecanja Arsenal je postao engleski rekorder po broju FA kupova prestigavši Manchester United.

Do jučer tablica osvajača tog najprestižnijeg kupa na svijetu

Tablica FA Cup

Osvajanjem FA Kupa Arsenal postaje najtrofejniji engleski klub u najstarijem natjecanju s 12 naslova, od kojih čak 6 pripada slavnom treneru!

Uz tih 6 kupova Wenger je osvojio i 3 prvenstva sa Arsenalom, ali zadnje davne 2004.

„Topnici“ tako nestrpljivo čekaju svoje 14. Prvenstvo.