(FOTO, VIDEO) Hrvatska slavila protiv Egipta i izborila četvrtfinale Svjetskog rukometnog prvenstva, nevjerojatno poluvrijeme Ivana Pešića!

Hrvatska rukometna reprezentacija odigrala je sjajno prvo poluvrijeme u osmini finala Svjetskog rukometnog prvenstva, odlično je branio nevjerojatni Ivan Pešić te je uz Zlatka Horvata bio najbolji pojedinac prvih 30 minuta, kojim je Hrvatska pokazala da može i puno bolje nego što smo vidjeli protiv Njemačke u grupnoj fazi, kada je ta ista Njemačka “pregazila” Hrvatsku sedam golova razlike.  Da sve bude zanimljivije, Hrvatska je nakon poluvremena bila na plus šest protiv Egipta, dok je Njemačku, kao aktualne europske prvake, izbacio Katar u jednoj dramatičnoj i fanatičnoj utakmici.

Foito: fah

Spominjemo prvi dio utakmice ponajprije zato jer je zapravo on bio putokaz kako treba igrati protiv Egipta i kako Egipat pobijediti. U nastavku utakmice izbornik Željko Babić promijenio formaciju i stil igre zbog čega se Hrvatska suočila s dosta problema, u više navrata Egipat je opasno zaprijetio našoj reprezentaciji, no, snage za potpuni preokret, srećom, nisu imali.

No, idemo redom, kako je išao tijek osmine finala.

Hrvatska rukometna reprezentacija izborila je plasman u četvrtfinale svjetskog prvenstva u Francuskoj nakon što je u susretu osmine finala u Montpellieru pobijedila afričkog prvaka Egipat 21-19 (13-7).

Hrvatsku u četvrtfinalu očekuje Španjolska koja je u subotu u dramatičnom susretu pobijedila Brazil 28-27, a u preostalim susretima sastaju se Francuska – Švedska, Slovenija – Katar, te Norveška Mađarska.

Dvoboj između Hrvatske i Španjolske na rasporedu je 24. siječnja ponovo u Montpellieru.

Hrvatska je odigrala sjajno prvo poluvrijeme protiv afričkog prvaka, no u nastavku je odigrala daleko slabije ugrozivši plasman među osam najboljih. Odabranici Željka Babić su nakon prvog poluvremena imali šest golova prednosti (13-7), međutim u drugom dijelu je Egipat u više navrata smanjio na samo minus dva. Srećom, Egipćani su u završnici ostali bez daha i Hrvatska je na koncu slavila sa 21-19.

Našu su reprezentaciju do pobjede predvodili Zlatko Horvat sa šest golova, Luka Cindrić s pet golova, Željko Musa i Luka Stepančić zabili su po tri gola. dok je Ivan Pešić sakupio 11 obrana. Vratar Meškova je prvi dio prvenstva proveo na tribinama, a izbornik Babić odlučio mu je pružiti priliku umjesto Filipa Ivića. Pešić je opravdao povjerenje jer je protiv Egipta bio jedan od naših najboljih igrača. Već u prvom poluvremenu je imao sedam obrana, a u nastavku je dodao još četiri.

U redovima afričkog prvaka najefikasniji su bili Ahmed Elahmar s pet i Mohamed Ibrahim Ramadan sa četiri gola.

Bio je to četvrti susret hrvatskih i egipatskih rukometaša na velikim natjecanjima i četvrta pobjeda naših rukometaša.

HRVATSKA – Španjolska (20:45)

Pregled rezultata drugog dijela Svjetskog prvenstva rukometaša u Francuskoj i raspored