(FOTO) Prva HNL – Dinamo lako protiv Osijeka, bez golova u Puli

U derbiju 22. kola Prve HNL Dinamo je bez većih problema pobijedio Osijek sa 3-0, dok su u drugom susretu Istra 1961 i Lokomotiva igrali bez golova.

Nakon pobjede protiv Viktorije i plasmana u osminu finala Europske lige, Dinamo je protiv Osijeka započeo utakmicu sa 11 igrača koji nisu bili u početnom sastavu protiv momčadi iz Plzena. No, i bez najboljih igrača ‘modri’ su dominirali i bez suviše stresa odradili su ovaj susret.

Od prve minute priliku su dobila ‘zimska’ pojačanja Komen Andrić i Iyayi Atiemwenu i obojica su se upisala među strijelce. Dinamo je poveo već u osmoj minuti. Majer je sjajnom loptom uposlio Šituma, a ovaj gurnuo loptu u sredinu do Andrića koji je zabio prvi pogodak u dresu hrvatskog prvaka otkako je ove zime stigao iz Intera.

Na 2-0 je povećao Atiemwen u 22. minuti u sličnoj akciji kao kod prvog gola. Ovoga puta asistent je bio Andrić, a prvi gol u ‘modrom’ dresu zabio je bivši napadač Gorice kojem je to bio ukupno osmi gol ove sezone.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika Dinamo je razriješio u 61. minuti kada je Amir Rrahmani zabio glavom nakon kornera koji je Majer izveo.

U drugom nedjeljnom susretu Istra 1961 i Lokomotiva su u Puli igrali bez golova.

Dinamo vodi na ljestvici sa 57 bodova. Rijeka na drugom mjestu ima čak 16 bodova manje, a dok je Osijek treći sa 17 bodova manje. Slijede Lokomotiva (35), Gorica (32), Hajduk (31)… Na začelju je Rudeš sa četiri boda.

REZULTATI:

Istra 1961 – Lokomotiva 0-0
Dinamo – Osijek 3-0 (Andrić 8, Atiemwen 22, Rahmani 61)

U subotu:
Hajduk – Gorica 0-0
Slaven B. – Inter 0-1 (Serderov 68)

U petak:
Rudeš – Rijeka 2-4 (Vuco 15-11m, Juranović 81 / Gorgon 41-11m, 59, Acosty (43), Puljić 78)