(FOTO, VIDEO) Barcelona rutinski do pobjede za novi bijeg na ljestvici, solidna igra Ivana Rakitića

U 18. kolu španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je u nedjelju na Camp Nou protiv Levantea slavila sa 3-0, te je zadržala devet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Atletico Madrid.

Pogotke za Barcelonu postigli su Lionel Messi (12), Luis Suarez (38) i Paulinho (90+3).

Hrvatski veznjak u dresu Barce Ivan Rakitić, koji je u 90 minuta igre pružio solidnu partiju, u 43. minuti zamalo je zatresao mrežu protivnika, ali je njegov volej sa 18 metara prohujao nekoliko centimetara pored vratnice.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 18. kola momčad Leganesa je pred svojim navijačima svladala Real Sociedad sa 1-0, a pogodak za sedmu ovosezonsku pobjedu postigao je Gabriel u 75. minuti.

Dan ranije nogometaši Atletico Madrida pred svojim su navijačima svladali Getafe sa 2-0, a hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko bio je asistent kod drugog pogotka, koji je postigao povratnik Diego Costa.

Večeras se još sastaju Athletic Bilbao – Alaves, Villarreal – Deportivo, te Celta Vigo – Real Madrid.