(FOTO, VIDEO) Kvalifikacije za EURO 2020.: Nevjerojatni preokreti u Oslu i Baselu, Italija šesticom do bodova…

Bosna i Hercegovina, koju vodi Robert Prosinečki, bila je na dobrom putu da upiše drugu pobjedu u kvalifikacijama za EURO 2020. Domaćini su vodili 2-0, ali je na kraju na stadionu u Zenici završilo 2-2 u kvalifikacijskoj skupini J.

U 10. minuti, nakon kornera, Edin Višća pogađa za 1-0, a već u 15. minuti domaćini vode 2-0. Strijelac prekrasnog pogotka bio je Miralem Pjanić iz slobodnog udarca sa 27 metara.
Grci su u 64. minuti smanjili zaostatak pogotkom Fortounisa iz penala, a minutu kasnije najbolji igrač BiH Miralem Pjanić neopravdano je dobio izravni crveni kartoni. Gosti dolaze do izjednačenja u 85. minuti pogotkom Dimitrisa Kolovosa.

U istoj skupini Italija je dobila Lihtenštajn sa 6-0. Dva pogotka zabio je 36-godišnji Fabio Quagliarella, oba iz penala, a u strijelce se opet upisao i 19-godišnji napadač Juventusa Moise Kean.
Nogometaši Armenije doživjeli su i drugi poraz, na domaćem terenu su izgubili od Finske sa 0-2, a strijelci su bili Fredrik Jensen (14) i Pyry Soiri (78).

U derbiju skupine D Švicarska je u Baselu protiv Danske vodila sa 3-0 do 84. minute. Pogotke su zabijali Freuler (19), Granit Xhaka (66), koji je zatresao mrežu prekrasnim udarcem sa 18 metara, te Breel Embolo (76), a onda je uslijedio nevjerojatan preokret. Jorgensen (84), Gytkjaer (88) i Dalsgaard (90+3) donose remi Danskoj.

U drugom susretu ove skupine Irska je dobila Gruziju sa 1-0, a strijelac je bio Conor Hourihane (36).

U skupini F derbi je odigran na Ullevaal stadionu u Oslu, Norveška i Švedska su remizirali 3-3. Norveška je vodila 2-0 golovima Bjorna Johnsena (41) i Joshue Kinga (59), a onda su Šveđani napravili veliki preokret i poveli 3-2 pogocima Claessona (70) i Quaisona (87, 90+1). Ipak, duboko u sudačkoj nadoknadi Norvežani uspijevaju izjednačiti, a strijelac je bio Ola Kamara (90+7).

U istoj skupini Španjolska je i bez izbornika Luisa Enriquea, koji je utakmicu propustio zbog osobnih razloga, u gostima kod Malte slavila 2-0 pogocima Alvara Morate, dok je Rumunjska u Cluju pobijedila slabašne Farske otoke sa 4-1