(FOTO, VIDEO) Nitko tako u ovom stoljeću nije ‘namlatio’ kraljevski klub: Sevilla ‘pregazila’ Real, Modriću VAR poništio pogodak…

Nogometaši Reala u crvenim dresovima doživjeli su iznenađujući poraz od Seville u gostima. I to kakav. Naime, Sevilla je ”pregazila” Real, za koji je igrao i najbolji igrač svijeta Luka Modrić, s čak 3:0, a moglo je biti i uvjerljivije.

Spomenimo kako je Luka Modrić, zabio vrlo lijep gol u 54. minuti kod 3-0 za Sevillu, međutim, VAR je to poništio.

Za Real su igrala čak petorica igrača koja su nedavno bila u Londonu na FIFA-inom proglašenju najboljih u godini 2018. Neki će reći previše se slavilo.  Naime, već do kraja poluvremena bilo je 3:0 za Sevillu. Podsjetimo, zadnji put Real je na odmoru gubio tri razlike protiv – Seville, 2003. Nitko, dakle, tako nije Real u tekućem stoljeću ”izudarao” kao što je to Sevilla.

Hrvatski nogometaš Luka Modrić je igrao do 70. minute kada ga je zamijenio Ceballos.

Real nije iskoristio poraz Barcelone…

Nogometaši Real Madrida nisu iskoristili iznenađujući poraz Barcelone kod Leganesa te nisu izbili na vrh prvenstvene ljestvice, jer su Luka Modrić i suigrači s uvjerljivih 0-3 (0-3) poraženi na gostovanju kod Seville.

Portugalac Andre Silva postigao je prva dva pogotka za Sevillu u 17. i 21. minuti, a Ben Yedder je iskoristio smušenost Realove obrane u 39. minuti i donio domaćinima tri gola prednosti. Pokazalo se da je to bio i konačan rezultat utakmice, iako je madridski sastav u drugom poluvremenu bio mnogo aktivniji i opasniji po domaćeg vratara.

Luka Modrić je čak u 54. minuti zatresao mrežu Seville, ali je pogodak dobitnika nogometnog “Oscara” opravdano poništen zbog minimalnog zaleđa, nakon što je korištena VAR tehnologija. U još nekoliko navrata je Modrić bio opasan po domaća vrata, ali promjene rezultata nije bilo.

Kapetan hrvatske reprezentacije je u 65. minuti zaradio žuti karton, a Julen Lopetegui ga je odlučio u 70. minuti povući iz igre.

Tako je Barcelona, unatoč iznenađujućem porazu kod Leganesa, ostala na vrhu ljestvice i izjednačena na 13 bodova s Realom. Atletico je treći sa 11 bodova, a četvrta Sevilla ima ih 10, kao Espanyol i Alaves, ali ovaj posljednji uz utakmicu manje, koju će odigrati u četvrtak kad je domaćin Getafeu. U preostala dva dvoboja 6. kola sastaju se još Valladolid – Levante i Girona – Betis.