(FOTO, VIDEO) Nogometaši Manchester Cityja pobjedom u derbiju na Wembleyju protiv Tottenhama zaliječili europske rane

Nogometaši Manchester Cityja napravili su još jedan korak prema novom naslovu prvaka Engleske pobijedivši u 34. kolu Tottenham na Wembleyju sa 3-1 (2-1), čime su stvorili 16 bodova prednosti pred gradskim suparnikom Manchester Unitedom koji ima utakmicu manje.

Guardiolina momčad povela je u 22. minuti pogotkom Gabriela Jesusa. Tri minute poslije na 2-0 povisio je Gundogan iz dvojbenog kaznenog udarca. Naime, vratar domaćih Hugo Lloris srušio je Raheema Sterlinga, ali se kontakt dogodio izvan kaznenog prostora. No, sudac Jonathan Moss pokazao je na bijelu točku. U 42. minuti Christian Eriksen vratio je tračak nade Spursima u preokret, pogotkom za smanjenje na 1-2. No, u 72. minuti Sterling je uspio realizirati jednu od brojnih prilika u kojima se našao te postavio konačnih 3-1 čime je Manchester City prekinuo niz od tri poraza u svim natjecanjima.

Nogometaši Liverpoola stigli su do 20. ovosezonske pobjede u engleskoj Premier ligi, nakon što su pred svojim navijačima svladali Bournemouth sa 3-0 (1-0). Strijelci za pobjedu Kloppove momčadi bili su Mane (7), Mohamed Salah (69) i Firmino (90). Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren bio je u početnoj postavi Liverpoola i igrao dobro do 83. minute, kada ga je zamijenio Estonac Klavan.

Nogometaši Crystal Palacea pobijedili su Brighton sa 3-2, a Huddersfield golom u sučevom vremenu došao do pobjede nad Watfordom za bijeg iz opasne zone pri začelju ljestvice engleskog nogometnog prvenstva.

Svih pet pogodaka u dvoboju Crystal Palacea i Brightona postignuti su u prve 34 minute. Dvostruki strijelac za domaću momčad bio je Zaha (5, 24), a jedan je gol postigao Tomkins (14), dok su za goste strijelci bili Murray (18) i Izquierdo (34). Do kraja utakmice promjene rezultata nije bilo pa je Crystal Palace stigao do osme pobjede i popeo se na 16. mjesto sa šest bodova više u odnosu na Southampton koji je sa 28 bodova prvi od tri kluba u zoni ispadanja.

Tom Ince je u prvoj minuti sudačke nadoknade postigao svoj drugi ovosezonski pogodak za Huddersfield kojim se njegov klub dočepao 14. mjesta sa 35 bodova.

Huddersfieldu i Crystal Palaceu na ruku je išao i rezultat dvoboja Swansea – Everton u kojem su ‘labudovi’ spašavali bod. Everton je poveo autogolom Naughtona (43), a izjednačio je Ayew u 71. minuti. Nikola Vlašić je dobio mjesto na Evertonovoj klupi, a Sam Allardayce ga je ubacio u igru u 87. minuti umjesto Waynea Rooneyja.

Burnley je na svom terenu svladao Leicester sa 2-1, zahvaljujući ranim golovima Wooda (6) i Longa (9). Jamie Vardy (72) je postigao pogodak za goste, ali ‘lisice’ nisu uspjele dohvatiti izjednačenje i barem jedan bod. Burnley se na sedmom mjestu sa 52 boda primakao šestoplasiranom Arsenalu na samo dva boda, a ima devet više od Leicestera koji je osmi.

U prvoj subotnjoj utakmici Chelsea je velikim preokretom došao do pobjede 3-2 (0-1) na gostovanju kod Southamptona, čime je londonski klub privremeno smanjio zaostatak za četvrtim Tottenhamom na sedam bodova u borbi za Ligu prvaka. Kreator velikog preokreta je francuski napadač Olivier Giroud, koji je ušao u 61. minuti, a onda od 70. do 78. minute postigao dva od tri pogotka za 18. pobjedu momčadi Antonija Contea.

Domaća momčad povela je 2-0 golovima Tadića (21) i Bednareka (60). Tada je Conte odlučio u igru ubaciti Girouda, koji mu je vratio s dva pogotka, dok je Eden Hazard u 75. minuti izjednačio na 2-2.