(FOTO, VIDEO) Pobjeda Kovačevog Bayerna, asistencija Borne Sose u porazu Stuttgarta, odličan Kramarić u remiju Hannover

epa07546850 Bayern's head coach Niko Kovac arrives for the German Bundesliga soccer match between Bayern Munich and Hannover 96 in Munich, Germany, 04 May 2019. EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS (DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video)

U 32. kolu Bundeslige vodeći Bayern, koji je u prošlom kolu kod predzadnjeg Nürnberga odigrao 1-1, sada je ugostio posljednjeplasirani Hannover i slavio je sa 3-1 golovima Lewandowskog (27), Goretzke (40) i Ribéryja (84). Bayern ima pet bodova više od Borussije Dortmund, koja večeras gostuje kod Werdera.

Posebna priča je napadač Hannovera Brazilac Jonathas. On je ušao na početku drugog poluvremena, u 51. minuti je smanjio na 2-1 iz penala, a onda je isključen u 55. minuti nakon što je dobio dva žuta kartona u razmaku od tri minute.

Hertha je kod kuće dobila Stuttgart sa 3-1, a počasni pogodak za goste zabio je Mario Gomez u 70. minuti na asistenciju lijevog braniča Borne Sose, koji je odigrao cijeli susret. Stuttgart je na 16. mjestu i vjerojatno ga čeka doigravanje za opstanak.

Borussia Mönchengladbach i Hoffenheim odigrali su 2-2, a hrvatski napadač Andrej Kramarić, koji je igrao do 75. minute za Hoffenheim, bio je jedan od najboljih pojedinaca u svojoj momčadi. U prvom poluvremenu imao je tri prigode, u 23., 30. i 40. minuti, ali je vratar zaustavio njegove udarce. A u 70. minuti iz stopostotne prigode bio je trunku neprecizan.

Hrvatski veznjak Josip Brekalo opet je bio na klupi Wolfsburga, koji je dobio Nürnberg sa 2-0.

Dan ranije Mainz i Leipzig su odigrali 3-3. Gosti su dvaput vodili s dva gola razlike, ali je Mainz ipak ostao neporažen. Za domaće su zabili Onisiwo (43), Niakhaté (67) i Mateta (83), dok su golove za Leipzig postigli Klostermann (20, 32) i Werner (49).

Bayern 3 Lewandowski (27), Goretzka (40), Ribéry (84)