Završena je grupna faza olimpijskog košarkaškog kvalifikacijskog turnira u Pireju, a Hrvatska je u pravoj drami zauzela prvo mjesto u svojoj skupini, ispred Slovenije i Novog Zelanda.
Košarkaška reprezentacija Grčke potvrdila je status favorita na domaćem terenu u Pireju te je savladala Egipat rezultatom 93:71, tako da je potvrdila prvo mjesto u svojoj skupini.
oznat je poredak i u drugoj skupini, gdje su domaćini završili prvi, a Dominikanska Republika druga.
Dakle, poznato je što našim košarkašima treba za finale.
U subotu će, u večernjem terminu od 20 sati, odigrati svoju polufinalnu utakmicu protiv Dominikanske Republike.
Ako pobijede, u finalu, koje se igra u nedjelju u večernjem termina, ih čeka finale turnira s pobjednikom ogleda Slovenije i Grčke.
Taj ogled igrat će se prije našeg, u 16 sati i 30 minuta, odnosno Grci su si osigurali više odmora ako se plasiraju u finale.
Samo pobjednik turnira osigurat će mjesto na olimpijskom turniru u Parizu.
Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.