HNL: Uvjerljive pobjede Hajduka i Osijeka, Dinamo u završnicu sezone ulazi s četiri boda prednosti

Nogometaši Hajduka i Osijeka ostvarili su uvjerljive pobjede protiv momčadi koje se bore za ostanak u utakmicama 34. kola Prve HNL igranima u srijedu, Hajduk je kao gost u Puli sa 5-1 (3-1) svladao Istru 1961, dok je Osijek na svom terenu pobijedio Cibaliju sa 3-1 (3-0).

Susret u Puli praktički je bio riješe već u prvih 15-ak minuta. Prvo je Gyurcso u 5. minuti odlično izveo slobodni udarac sa 17 metara i doveo splitski sastav u vodstvo, da bi Tudor u 13. uz mnogo sreće uspio progurati loptu iza leđa Ćorića. Roce je u 27. minuti nakratko vratio nadu domaćima, ali je Said devet minuta potom nakon lijepe kombinacije s Tudorom rutinirano pogodio za 3-1. U samoj završnici utakmice su Futacs i Šego postavili konačni rezultat, a posebno je lijep bio pogodak mlado Šege koji je sa 15-ak metara iz voleja pogodio pod samu gredu.

I u Osijeku je pitanje pobjednika bilo brzo riješeno, domaće je u vodstvo u 9. minuti doveo Marić koji se odlično snašao u gostujućem petercu, da bi na 2-0 povisio Hajradinović u 19. minuti iz sumnjivo dosuđenog kaznenog udarca. na 3-0 povisio je Bočkaj pet minuta prije kraja prvog poluvremena. Utješni pogodak za Cibaliju je postigao Barišić koji je popravio vlastiti neiskorišteni 11-erac kojega mu je obranio Malenica.

Treći Hajduk sada ima 65 bodova, jedan manje od druge Rijeke, a pet manje od prvog Dinama, Osijek je četvrti sa 55 bodova, dok su pretposljednja Istra 1961 i posljednja Cibalia ostale na 26, odnosno 25 bodova.

REZULTATI 34. KOLA,
Utorak:
Lokomotiva – Dinamo 3-1 (Radonjić 4, Krstanović 13, Šunjić 90+3 / Soudani 66-11m)
Rijeka – Inter 5-1 (Gorgon 2, Acosty 39, Puljić 60, Zuta 73, Kvržić 78 / Prenga 90)
Srijeda:
Istra 1961 – Hajduk 1-5 (Roce 27 / Gyurcso 5, Tudor 13, Said 36, Futacs 86, Šego 89)
Osijek – Cibalia 3-1 (Marić 9, Hajradinović 19-11m, Bočkaj 40 / Barišić 64)