(VIDEO) Komplikacija za plasman na Euro: Mlada hrvatska reprezentacija izgubila od Češke

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija (U-21) doživjela je prvi poraz u skupini 1 kvalifikacija za EP 2019., izgubivši u petak u Karvini od Češke sa 1-2 (0-1).

Česi su rano poveli, u 13. minuti nakon kornera stoper David Lischka glavom pogađa mrežu.

Hrvatska je dugo čekala do prve prave prilike, Ćorić je u 37. minuti odlično uposlio Halilovića koji se sjurio u kazneni prostor, ali je loše pucao. I kao što je primila gol nakon kornera, Hrvatska je na isti način uzvratila u 63. minuti. Halilović je ubacio, a stoper Duje Ćaleta-Car pogađa za 1-1.

No, nije dugo trebalo da primimo novi pogodak. U 71. minuti nakon dobre polukontre Filip Hašek zabija za vodstvo Češke 2-1.

Hrvatska je mogla izjednačiti u 87. minuti. Brekalo je svojim driblinzima napravio pometnju u obrani domaćina i dodao za stopera Lorenca Šimića, koji je bio na pet metara, ali je promašio loptu.

U skupini 1 vodi Grčka sa 16 bodova, druga je Hrvatska sa 13, a treća je Češka sa 10 i utakmicom manje. Hrvatska već za četiri dana, 27. ožujka u Velikoj Gorici, dočekuje slabašnu Moldaviju.

Nastavak kvalifikacija je u rujnu, Hrvatska 10. rujna gostuje u Bjelorusiji, potom 12. listopada dočekuje Grčku, a u posljednjem kolu (16. listopada) gostuje kod autsajdera San Marina. Na EP 2019., koje će se održati u Italiji, direktno će otići prvoplasirane reprezentacije iz devet kvalifikacijskih skupina, a četiri najbolje drugoplasirane momčadi idu u dodatne kvalifikacije.

1. Grčka 6 5 1 0 19-2 16
2. Hrvatska 6 4 1 1 17-5 13
3. Češka 5 3 1 1 10-9 10
4. Bjelorusija 5 2 1 2 6-6 7
5. Moldavija 6 1 0 5 5-16 3
6. San Marino 6 0 0 6 1-20 0