Krizu rezultata, kao i igre, na Poljudu, komentirali su mnogi, uključujući i legende Hajduka. S druge strane iz udruge ”Naš Hajduk” peru ruke te preko tajnika te udruge poručuju kako nisu odgovorni za stanje na terenu.
Oglasio se i kontroverzni odvjetnik Ljubo Pavasović Visković, koji je na početku vodio ovaj Nadzorni odbor Hajduka. neki će reći, među njima ima i bivših reprezentativaca te nekoć velikih igrača kultnog splitskog kluba, kako je sve zapravo u krivom smjeru krenulo na samom početku. A rekli smo što je bilo u početku i kako je krenulo…
Ljubo Pavasović Visković ostavku je dao u proljeće 2016. kad je Nadzorni odbor smijenio tadašnjeg predsjednika Marina Brbića. Mnogi spomenutom odvjetniku zamjeraju kontroverznog Budimira Lončara, koji je bio i gost Hajduka u svečanoj loži prije nekoliko godina, a što je Ljubo Pavasović Visković branio riječima kako je ”elementarna pristojnost prihvatiti gosta.” ”Zamjeraju nam Budimira Lončara, a u svojim redovima imaju Ivkovića, koji je 1990 godine branio za Jugoslaviju”, kazao je tada Pavasović Visković, zaboravljajući kako je Tomislav Ivković bio tek golman, a Lončar nešto posve drugo i na posve drugoj poziciji u vrijeme velikosrpske agresije na Hrvatsku.
Što danas kaže Pavasović u razgovoru za Slobodnu Dalmaciju i kako vidi posrtaje Hajduka, koji je već u kolovozu ispao iz europskih kupova, a za vodećima zaostaje nakon samo četiri kola osam bodova?
Hajduk je iz četiri utakmice osvojio dva prvenstvena boda i na Poljudu doživio težak poraz od novog hrvatskog prvoligaša – Gorice. Kap je to koja je prelila čašu nezadovoljstva Torcide, dobar dio navijača zaziva odlazak Uprave.
”Da sad govorim nema smisla, to bi bila naknadna pamet, a sve sam već govorio. Ljudi koji vode klub nisu dorasli ozbiljnoj razini kakvu projekt kao što je narodni Hajduk zahtijeva”, poručio je Ljubo Pavasović Visković.
Budimir Lonačar, danas i za vrijeme velikosrpske agresije na Hrvatsku kao bivši jugoslavenski ministar…
Danas je Budimir Lončar u dobi od 93 godine predsjednik savjetodavnog odbora Međunarodnog instituta za bliskoistočne i balkanske studije (IFIMES – International Institute for Middle-East and Balkan studies) sa sjedištem u Ljubljani, čiji je predsjednik Vijeća dr. Craig T. Smith, bivši politički direktor Bijele kuće, a počasni predsjednik Stjepan Mesić.
Podsjetimo, kada je prije 26 godina započela nemilosrdna velikosrpska agresija na Hrvatsku, problem koji je najviše otežao mogućnost obrane napadnutih prostora bio je embargo na uvoz oružja za prostor Jugoslavije nametnut Rezolucijom 713 koju je izglasalo Vijeće sigurnosti UN-a. S objašnjenjem o potrebi spriječavanja “oružanih sukoba na prostoru Jugoslavije”, embargom je zapravo podržan agresor koji je u svojim rukama imao gotovo svu oružanu silu bivše države.
Podršku donošenju Rezolucije koja je Hrvatskoj priječila pravo na obranu, pružio je i tadašnji ministar vanjskih poslova Jugoslavije – Budimir Lončar.
Tko je Ljubo Pavasović Visković, odvjetnik kome je mentor bio Anto Nobilo?
Može li Hajduk naprijed? Prije tri godine ugostili Budimira Lončara u svečanoj loži
Tekst se nastavlja ispod oglasa