(VIDEO) Francuska liga: Montpellier pobjedom protiv Marseillea skočio na drugo mjesto

U derbiju 12. kola francuskog nogometnog prvenstva Montpellier je pobijedio Marseille sa 3-0 skočivši na drugo mjesto Le Championnata.

Nakon prvog poluvremena u kojem su gosti promašili dva zicera, Montpellier je u nastavku u potpunosti nadigrao OM. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Gaetan Laborde (51, 62), a pogodak je postigao i Paul Lasne (70). Duje Ćaleta-Car je za OM zaigrao od 74. minute.

Bila je to treća uzastopna pobjeda Montpelliera koji već 11 kola ne zna za poraz, dok je Marseille upisao i treći poraz u nizu u svim natjecanjima.

St Etienne je u ‘ludoj’ utakmici pobijedio Angers sa 4-3, a jedan od najbolji igrača u gostujućim redovima bio je hrvatski nogometaš Mateo Pavlović koji je postigao pogodak i upisao asistenciju. Gosti su vodili 1-0 i 3-2, no St Etienne je uspio izboriti pobjedu.

Angers je poveo u 24. minuti golom Matea Pavlovića nakon ubačaja iz kornera. St Etienne je okrenuo rezultat golovima Loisa Dionyja (26) i Mathieua Debuchyja (45+1), a u posljednjim trenucima prvog dijela izjednačio je Flavien Tait udarcem s ruba kaznenog prostora na Pavlovićevo dodavanje. Gosti su bolje otvorili i nastavak i u 71. minuti je Stephane Bahoken zabio za 3-2. Izjednačio je Vincent Manceau gurnuvši loptu u 73. minuti u vlastitu mrežu, a pobjedu St Etienneu donio je Romain Hamouma u 87. minuti.

Nantes nije imao problema protiv ‘fenjeraša’ Guingampa pobijedivši sa 5-0. Golove za momčad Vahida Halilhodžića postiogli su Emiliano Sala (43-11m, 83), Valentin Rongier (63), Abdoulaye Toure (70) i Andrei Girotto (78).

PSG vodi na ljestvici sa 12 pobjeda iz 12 susreta. Drugi je Montpellier sa 25 bodova koliko ima i Lille, ali uz slabiju razliku pogodaka.

REZULTATI
Montpellier – Marseille 3-0 (Laborde 51, 62, Lasne 70)
Nantes – Guingamp 5-0 (Sala 43-11m, 83 Rongier 63, Toure 70, Girotto 78)
St Etienne – Angers 4-3 (Diony 26, Debuchy 45+1, Manceau 73-ag, Hamouma 89 / PAVLOVIĆ 24, Tait 45+4, Bahoken 71)