(VIDEO) Hrvatski napadač izborio jedanaesterac: Ivan Santini strijelac za pobjedu Caena protiv Dijona

U 5. kolu nogometnog prvenstva Francuske Caen je u subotu na domaćem terenu protiv Dijona slavio sa 2-1, a strijelac vodećeg gola za Caen bio je hrvatski napadač Ivan Santini u 5. minuti iz penala kojeg je sam izborio.

Dijon je poravnao u 38. minuti golom Jordana Mariea. U 79. minuti Caen je ostao sa igračem manje, ali je ipak došao do pobjede zahvaljujući autogolu Cedrica Yamberea u 81. minuti. Isti igrač skrivio je penal iz kojeg je Santini zabio vodeći gol.

Nakon četiri startne pobjede, Monaco je teško stradao od Nice, koja je slavila sa 4-0. Mario Balotelli (6pen, 60), Alassane Plea (18) i Igniatius Knepe Ganago (85) napunili su mrežu hrvatskog reprezentativnog vratara Danijela Subašića, koji je imao jako težak tjedan nakon kiks-gola protiv Turske u Eskisehiru.

Dan ranije PSG je pobijedio u gostima Metz s 5-1, a svoj prvi gol za pariški klub postigao je Killian Mbappe, koji je prošle sezone briljirao u Monacu. Tako je PSG ostao jedini klub s maksimalnim učinkom.