(VIDEO) Inter predvođen Ivanom Perišićem na San Siru stigao do nove pobjede i 2. mjesta Serie A

U susretu 13. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na San Siru pobijedio Atalantu 2-0 probivši se na drugo mjesto Serie A.

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Mauro Icardi koji je u 51. i 60. minuti zatresao mrežu Etrita Beriše. Argentinac je oba gola postigao glavom, kod prvog mu je asistirao Antonio Candreva, a kod drugog Danilo D’Ambrosio.

Ivan Perišić je odigrao cijeli susret za milanski sastav, dok je Marcelo Brozović ušao u igru u 73. minuti. Inter je ovom pobjedom produžio niz bez poraza ove sezone na 13 utakmica ostvarivši pritom 10 pobjeda i tri neodlučena ishoda.

Za iznenađenje kola pobrinula se Sampdorija koja je u Genoi pobijedila Juventus 3-2 ostvarivši prvu pobjedu u međusobnim susretima nakon više od četiri godine. Posljednji put ‘Sampa’ je dobila torinsku ‘Staru damu’ u svibnju 2013. godine također rezultatom 3-2.

Pobjeda domaćina je mogla biti i uvjerljivija, no Juve je u sudačkoj nadoknadio zabio dva gola ublaživši poraz. Sampdorija je povela 3-0 golovima Duvana Zapate (52), Lucasa Torreire (71), Giana Marca Ferrarija (79), a poraz gostiju ublažili su Gonzalo Higuain (90+1-11m) i Paulo Dybala (90+4).

Da Juve nije zabio dva gola u sudačkoj nadoknadi doživio bi najteži ligaški poraz u posljednjih šest godina. Zadnji put Juve je u Serie A izgubio s tri gola razlike u siječnju 2011. kada je na svom terenu poražen od Parme 1-4.

Ivan Strinić je odigrao cijelu utakmicu za domaći sastav, baš kao i Mario Mandžukić za goste, dok Marko Pjaca nije bio u krugu kandidata za nastup.

SPAL je bio korak do pobjede protiv Fiorentine, no gosti su izvukli remi u samoj završnici utakmice. SPAL je poveo u 42. minuti golom Alberta Paloschija, a izjednačio je Federico Chiesa u 80. minuti. Milan Badelj nije nastupio za ‘viole’.

Genoa je u svom prvom nastupu nakon što je otpustila Ivana Jurića ostvarila pobjedu. Na gostovanju je pobijedila Crotone 1-0 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas. Pobjednika je odlučio gol Luce Rigonija u 11. minuti. Za Crotone je cijeli susret igrao Ante Budimir.

Kolo će u ponedjeljak zatvoriti Verona i Bologna.

Na ljestvici vodi Napoli sa 35 bodova, Inter je skočio na drugo mjesto sa 33 boda, Juventus na trećem mjestu ima 31 bod, a četvrta je Roma sa 30 bodova.

Na začelju je Benevento sa 13 poraza što je novi rekord liga Petica. Naime, do sada niti jedna momčad iz pet najjačih europskih liga nije u sezonu ušla s 13 poraza. Benevento je srušio crni rekord Manchester Uniteda, koji je izgubio prvih 12 utakmica u sezoni 1929/30.

Crotone – Genoa 0-1 (Rigoni 11)
Benevento – Sassuolo 1-2 (Armenteros 65 / Matri 57, Peluso 90+4)
Sampdoria – Juventus 3-2 (Zapata 52, Torreira 71, Ferrari 79 / Higuain 90+1, Dybala 90+3)
SPAL – Fiorentina 1-1 (Paloschi 42 / Chiesa 80)
Torino – Chievo 1-1 (Baselli 33 / Hetemaj 14)
Udinese – Cagliari 0-1 (Joa Pedro 54)
Inter – Atalanta 2-0 (Icardi 51, 60)