(VIDEO) Liverpool na svom Anfieldu svladao Arsenal s 3:1, Lovren nije igrao

epa07790970 Liverpool's Joel Matip (R) in action against Arsenal's Pierre-Emerick Aubameyang (L) during the English Premier League soccer match between Liverpool FC and Arsenal FC at Anfield in Liverpool, Britain, 24 August 2019. EPA/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Nogometaši Liverpoola u derbiju su 3. kola engleskog prvenstva na svom Anfieldu svladali Arsenal s uvjerljivih 3-1 (1-0) i tako ostali sami na čelu ljestvice.

Liverpool je poveo golom Matipa (41) koji je bio najviši pred gostujućim vratima nakon udarca iz kuta, da bi početkom nastavka Salah (49-11m, 59) s dva pogotka riješio pitanje pobjednika. Na konačnih 3-1 smanjio je Torreira (85).

Dejan Lovren nije konkurirao za nastup u momčadi Liverpoola.

Liverpool je na vrhu ljestvice s maksimalnih devet bodova, tri više od drugog Arsenala.

Ranije u subotu je Crystal Palace napravio veliko iznenađenje 2-1 (1-0) pobjedom na gostovanju kod Manchester Uniteda na Old Traffordu. To je prva pobjeda Palacea na Old Traffordu u prvenstvu nakon 30 godina, a do nje je sastav iz Londona stigao pogotkom Patricka Van Aanholta u drugoj minuti sudačke nadoknade. Gosti su poveli sa 1-0 preko Jordana Ayewa u 33. minuti, a za domaće je izjednačio Daniel James u 89. United u 70. minuti nije realizirao niti kazneni udarac, Rashford je s bijele točke pogodio vratnicu. To je drugo kolo zaredom u kojemu igrači Olea Gunnara Solskjaera nisu iskoristili 11-erac, u ponedjeljak je neprecizan bio Pogba u remiju s Wolverhamptonom.
I peti United i 10. Palace imaju po četiri boda.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić bio je asistent za pobjednički pogodak Chelseaja u 3-2 (2-2) gostujućoj pobjedi protiv Norwich Cityja. Kovačić je u 68. minuti poslao okomitu loptu za svog napadača Abrahama koji je potom prevario svog čuvara i preciznim udarcem sa 20-ak metara svladao vratara domaćih Krula za konačnih 3-2. Bio je to drugi pogodak Abrahama na utakmici, on je doveo Chelsea i u vodstvo od 1-0 u 3. minuti. Norwich je vrlo brzo izjednačio preko Cantwella u 6. minuti, ovo vodstvo Chelseaju donio je Mount u 17., a na 2-2 poravnao je Pukki u 30. No, nakon trećeg gola Chelseaja, domaći više nisu uspjeli odgovoriti.
Kovačić je odigrao čitav susret za Chelsea kojemu je ovo prva pobjeda u službenoj utakmici pod vodstvom Franka Lamparda. S ovom pobjedom Chelsea je stigao na 12. mjesto ljestvice s četiri boda, dok je Norwich 16. s tri.

Filip Benković nije konkurirao za nastup u momčadi Leicester Cityja u 2-1 (1-0) gostujućoj pobjedi protiv Sheffield Uniteda. Leicester je sada treći s pet bodova, a Sheffield deveti s četiri.

REZULTATI 3. KOLA,
Petak:
Aston Villa – Everton 2-0 (Ferreira Da Silva 21, El-Ghazi 90+5)
Subota:
Norwich City – Chelsea 2-3 (Cantwell 6, Pukki 30 / Abraham 3, 68, Mount 17)
Watford – West Ham United 1-3 (Gray 17 / Noble 3-11m, Haller 64, 73)
Brighton and Hove Albion – Southampton 0-2 (Djenepo 55, Redmond 90+1)
Sheffield United – Leicester City 1-2 (McBurnie 62 / Vardy 38, Barnes 70)
Manchester United – Crystal Palace 1-2 (James 89 / J. Ayew 33, Van Aanholt 90+2)
Liverpool – Arsenal 3-1 (Matip 41, Salah 49-11m, 59 / Torreira 85)