(VIDEO) NBA: Porazi Hezonjinog Orlanda i LA Lakersa, 52 poena DeRozana u pobjedi Toronta

Hrvatski košarkaš Mario Hezonja sudjelovao je sa četiri poena i dva skoka za 16 minuta igre u porazu njegovog Orlanda 98-95 na gostovanju kod Brooklyna, dok su Los Angeles Lakersi poraženi u Minnepolisu sa 114-96, a hrvatski centar Ivica Zubac odigrao je u ovoj sezoni rekordnih 12 minuta te postigao četiri koša uz četiri skoka.

Preostale dvije utakmice, koje su odigrane na NBA parketima prvog dana 2018. godine, odlučene su u produžetku. DeMar DeRozan je sa 52 koša bio najzaslužniji za pobjedu Toronta 131-127 nad Milwaukeejem. Uz postavljanje osobnog rekorda po broju poena na jednom dvoboju, DeRozan je postao i rekorder Raptorsa po postignutim koševima u utakmici osnovnog dijela sezone.

Jedinu gostujuću pobjedu ostvario je Portland, koji je sa 124-120 slavio u Chicagu. C. J. McCollum je sa 32 koša i osam asistencija bio najbolji kod Trail Blazersa, dok je bivši centar Cedevite i Zadra Jusuf Nurkić ubacio 11 koševa uz 15 skokova.

NBA rezultati, 1.1.
Brooklyn – Orlando 98-95
(M. Hezonja 16 min, 4 k, šut 2/7, 2 s)
Minnesota – LA Lakers 114-96
(I. Zubac 12 min, 4 k, šut 2/3, 4 s)
Toronto – Milwaukee 131-127 (produžetak)

Sjeverozapadna konferencija
1. Minnesota 24 14 .632 –