(VIDEO) Pobjedom u derbiju smanjili prednost Barcelone: Uvjerljiv trijumf Atletica u Sevilli, Šime Vrsaljko odigrao cijelu utakmicu…

U derbiju 25. kola španjolskog prvenstva Atletico Madrid je u nedjelju u gostima kod Seville slavio sa 5-2, te ponovno zaostaje sedam bodova za vodećom Barcelonom.

Atletico je poveo u 29. minuti nakon poklona Seville. Neoprezni veznjak Ever Banega izgubio loptu na vrhu kaznenog prostora, oteo mu je Diego Costa, koji potom trese mrežu. U završnici prvog poluvremena, u 42. minuti, Antoine Griezmann zabija prekrasan gol sa 17 metara za 2-0. Francuski napadač ponovno je strijelac u 51. minuti iz penala.

Novi poklon igrača Seville u mrežu je pospremio Koke u 65. minuti, a Griezmann u 81. minuti svojim trećim pogotkom postavlja 5-0. Do kraja susreta Sevilla je uspjela ublažiti poraz pogocima Sarabije (85) i Nolita (89).

Šime Vrsaljko je u dresu Atletica odigrao cijeli susret.

Valencia je dobila Real Sociedad sa 2-1, a dvostruki strijelac bio je Santi Mina, u 34. i 68. minuti.

Posljednjeplasirana Málaga opet nija imala sreće, dogodili im se isto kao i u prošlom kolu kada su protiv Valencije poveli i na kraju izgubili 1-2.

U nedjelu Malaga je u gostima kod Athletic Bilbaoa povela u 13. minuti, da bi na kraju izgubila 1-2. Marokanski napadač Youssef En-Nesyri u 13. minuti dovodi Malagu u vodstvo. No, do poluvremena Athletic Bilbao radi preokret, a strijelci su bili Susaeta (17) i San José (44).

U 61. minuti Youssef En-Nesyri ima priliku postati junakom, mogao je poravnati iz penala. No, njegov udarac obranio je golman, a u 84. je dobio crveni karton, i umjesto junaka postao je tragičar.

Villarreal – Getafe 1-0 (Ünal 3)
Athletic Bilbao – Malaga 2-1 (Susaeta 17, San José 44/ En-Nesyri 13)
Valencia – Real Sociedad 2-1 (Santi Mina 34, 68/ Mikel Oyarzabal 54)
Sevilla – Atletico Madrid 2-5 (Pablo Sarabia 85, Nolito 89/ Diego Costa 29, Antoine Griezmann 42, 51, 81, Koke 65)

1. FC Barcelona 25 20 5 0 68:12 56 65
2. Atletico Madrid 25 17 7 1 41:11 30 58
3. Real Madrid 25 15 6 4 62:27 35 51
4. Valencia 25 15 4 6 49:29 20 49
5. Villarreal 25 12 5 8 36:29 7 41
6. FC Sevilla 25 12 3 10 33:40 -7 39
7. Celta de Vigo 25 10 5 10 43:37 6 35
8. Eibar 25 10 5 10 32:38 -6 35