(VIDEO) Real Betis pobijedio Rayo Vallecano sa 2:0

U susretu 15. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Betis je pobijedio Rayo Vallecano sa 2-0 upisavši četvrtu uzastopnu pobjedu u svim natjecanjima.

U tom nizu Betis je dobio dvije ligaške utakmice, te po jednu u španjolskom Kupu, te Europskoj ligi.

Pobjedu domaćinu donijeli su Giovani Lo Celso (59-11m) i Sidnei (76).

U ranije odigranom susretu Real Madrid je na gostovanju pobijedio ‘fenjeraša’ Huescu 1-0, a Luka Modrić je igrao do 65. minute. Aktualni europski prvak je poveo već u osmoj minuti golom Garetha Balea. Alvaro Odriozola je povukao po krilu i ubacio na drugu stranu do Velšanina koji je sjajno pucao za vodstvo gostiju. Domaćin je uzvratio u 17. minuti, no Thibaut Courtois je odlično obranio pokušaj Ezequiela Avila. Nažalost, bilo je to sve od oba sastava u prvom dijelu.

Na otvaranju drugog poluvremena Huesca je odmah mogla izjednačiti, no Gonzalo Melero je promašio nemoguće. Pucao je glavom s dva-tri metra, ali je uspio promašiti cijela vrata. U 69. minuti je Bale mogao sve riješiti, ali je njegov udarac obranio Aleksandar Jovanović. Bio je to jedini udarac ‘Kraljevskog kluba’ u okvir gola u drugom dijelu.

U nastavku susreta Huesca je pokušavala izjednačiti, no Real je jedva uspio obraniti ‘mršavu’ prednost. Luka Modrić je zaigrao od prve minute za Real, a u 65. minuti je umjesto njega u igru ušao Isco.

Ljepoticu kola odigrali su Eibar i Levante, a susret je završio 4-4.

Enrich je već u 8. minuti donio vodstvo Eibaru, ali već u sljedećoj Levante je izjednačio preko Moralesa. U 25. minuti Rober je pogodio za vodstvo gostiju. U nastavku je Eibar furiozno krenuo po pobjedu. U periodu od 57. do 65 minute domaća je momčad postigla tri gola i povela 4-2. Strijelci su bili Escalante (57) i Charles (61-11m, 65). Ipak, opuštanje igrača Eibara iskoristio je Levante za novi preokret. Tono u 75. minuti i Mayoral u drugoj minuti sudačke nadoknade donijeli su bod gostima.

U posljednjem susretu ovog kola u ponedjeljak se sastaju Athletic Bilbao i Girona.

Na ljestvici vodi Barcelona sa 31 bodom, Sevilla i Atletico Madrid imaju po 28 bodova, a četvrti je Real Madrid sa 26 bodova.