(VIDEO) Slavili protiv Astane: Nogometaši Villarreala osigurali plasman u 16-inu finala Europske lige

Nogometaši španjolskog prvoligaša Villarreala osigurali su plasman u 16-inu finala Europske lige nakon što su u susretu 5. kola A skupine na gostovanju pobijedili Astanu 3-2.

Bila je to odlična utakmica s pet pogodaka i nizom prilika na obje strane, a na koncu su gosti slavili.

Domaćin je poveo u 22. minuti sjajnim pogotkom Juniora Kabanange, no ‘Žuta podmornica’ je okrenula rezultat s tri gola, a strijelci su bili Raba (40) i Bakambu (65, 83). Twumasi je u 88. minuti smanjio na 2-3 produživši nadu domaćinu, ali za više od toga nije bilo vremena.

Za domaći sastav je od 71. minute igrao Marin Tomasov.

U drugom susretu ove skupine večeras se sastaju Maccabi Tel Aviv i Slavia Prag.

Na ljestvici vodi Villarreal sa 11 bodova, Astana ima sedam, Slavija pet, a Maccabi jedan bod.

Astana – Villarreal 2-3 (Kabananga 22, Twumasi 88 / Raba 40, Bakambu 65, 83)
Večeras: Maccabi Tel Aviv – Slavia Prag

1. Villarreal 5 3 2 0 10-5 11
2. Astana 5 2 1 2 9-7 7
3. Slavia Prag 4 1 2 1 4-5 5
4. Maccabi TA 4 0 1 3 0-6 1