(VIDEO) Uvjerljivom pobjedom Napoli iskoristio kiks Juventusa, pogodak sve boljeg Marka Roga

Nogometaši Napolija iskoristili su domaći kiks Juventusa protiv Genoe (1-1) i gostujućom pobjedom protiv Udinesea sa 3-0 smanjili su zaostatak za torinskom ‘Starom damom’ na četiri boda minusa.

Napoli je poveo fantastičnim golom Fabiana Ruiza u 14. minuti, a pitanje pobjednika razriješio je Dries Mertens pogotkom iz jedanaesterca u 82. minuti. Pobjedu gostiju potvrdio je hrvatski nogometaš Marko Rog koji je zabio pogodak u 85. minuti udarcem sa 14-15 metara i to svega minutu nakon što je ušao u igru. Bio je to njegov prvi pogodak ove sezone, te ukupno drugi u 58 nastupa u dresu Napolija. Andrija Balić nije nastupio za Udinese.

U ranije odigranim subotnjim susretima Genoa i SPAL su šokirali Juventus i Romu. Genoa, koju je nedavno preuzeo Ivan Jurić, je u Torinu odigrala 1-1 protiv prvaka, dok je SPAL u Rimu pobijedio Romu sa 2-0.

Nakon dva mandata u 2016. i 2017. godini, Jurić se početkom listopada treći put vratio na klupu Genoe, kao nasljednik Davidea Ballardinija. Debi je imao na najgorem mogućem gostovanju, kod prvaka Juventusa, no njegova momčad je odigrala sjajno izborivši remi.

Torinska ‘Stara dama’ je otvorila sezonu s osam pobjeda, a kada je Cristiano Ronaldo u 18. minuti zabio za 1-0 činilo se kako je Juve nastaviti pobjednički niz. Međutim, gosti su uspjeli u 67. minuti izjednačiti golom Danijela Besse, a potom sačuvati remi. Za Juve je do 81. minute igrao Mario Mandžukić, no uklopio se u sivilo domaćeg sastava.

Bilo je to drugo veliko iznenađenje ovoga kola nakon što je SPAL u Rimu šokirao Romu pobjedivši sa 2-0. Pobjedu momčadi iz Ferrare donijeli su Andrea Petagna golom iz kaznenog udarca u 38. minuti, te Kevin Bonifazi pogotkom u 56. minuti. Gosti su od 75. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen vratar Vanja Milinković Savić. Srpski vratar je prvo dobio žuti karton zbog zadržavanja, a potom i drugi jer je napucao loptu.

Usprkos igraču više Roma do kraja susreta nije uspjela niti ublažiti poraz. Za Romu je od 71. minute zaigrao Ante Ćorić, dok Lorenco Šimić nije nastupio za goste.

Na ljestvici vodi Juventus sa 25 boda, Napoli ima 21, a Inter 16 bodova i utakmicu manje.