Broj mrtvih u epidemiji ebole u zapadnoj Africi narastao je na 729, objavila je u četvrtak Svjetska zdravstvena organizacija.
To je ažurirani podatak, pošto je između 24. i 27. srpnja u Gvineji, Liberiji, Nigeriji i Sijera Leoneu umrlo novih 57 ljudi.
WHO je još objavio da su nigerijske vlasti dosad identificirale 59 osoba koje su bile u kontaktu s američkim državljaninom koji je prošli tjedan umro u Lagosu po dolasku iz Liberije, a putovao je preko Toga i Gane, javlja Reuters.
“Od 24. i 27. srpnja bila su 122 nova slučaja (potvrđena, vjerojatna i tek se sumnja), a 57 je ljudi umrlo u Gvineji, Liberiji, Nigeriji i Sijera Leoneu”, kaže se u WHO-ovu priopćenju.
Riječ je o povećanju broja umrlih od 8,5 posto u četiri dana i 10,1 posto ukupnog broja slučaja u odnosu na prethodne podatke Svjetske zdravstvene organizacije, piše AFP.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr/h
Photo: fah
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.