Izaslanik UN-a za LGBT prava: “Sloboda govora i sloboda izražavanja vjere nisu apsolutno pravo!”

Foto: un.org

Izaslanik Ujedinjenih naroda za prava homoseksualaca izjavio je da kada postoji sukob između homoseksualnih prava i vjerske slobode, mora se istaknuti da je “sloboda govora i vjerske slobode nisu apsolutna prava i može ih se ograničiti ako je to potrebno.”

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tajlanđanin Vitit Muntarbhorn, profesor prava, prvi je UN-ov „nezavisni“ ekspert za seksualnu orijentaciju i rodni identitet. U nedavnoj javnoj raspravi u UN-u on je rekao da su negativne moralne prosudbe na homoseksualne aktivnosti pojava novijeg vremena, a koja proizlazi iz “kolonijalnih zakona”, štogod značio taj pojam. “U novije vrijeme, u kolonijalnom zakonu, odnosno ostacima kolonijalnog prava, homoseksualci su kriminaliziraju, iako prije toga nisu bili smatrani zločincima”, rekao je Muntarbhorn na UN konferenciji.

Izaslanik UN-a za homoseksualnu i gender ideologiju otišao je dalje tvrdeći da „vjerske slobode nisu apsolutne nad pravima homoseksualaca“.

„Postoje neka apsolutna prava“, rekao je referirajući se na “LGBT-prava”, „ali postoje i ona koja to nisu“. Otišao je još korak dalje objašnjavajući da „sloboda govora i izražavanje vjerskih uvjerenja nisu apsolutna prava i da ih se može ograničiti kada je potrebno“. Pritom je izrazio “osobnu želju” da se i sam “uključi u srce religija”, ali samo pod uvjetom “da se prevlada mitologija u njima”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Vjernici i religije se, eto, po njegovu mišljenju moraju odreći svih svojih „pogrešnih mitoloških uvjerenja“ koja se tiču obitelji, spolnosti i braka.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.