Klaus Schwab tvrdi da je Kina atraktivni uzor za mnoge nacije

Schwab
Foto: Fah

Utemeljitelj i predsjednik Svjetskog ekonomskog foruma Klaus Schwab nedavno je dao intervju za jedan kineski državni medij i izjavio da je Kina “uzor” za druge nacije, piše Fox news

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Schwab, star 84. godine, dao je ove komentare tijekom intervjua s Tian Weijem iz CGTN-a na marginama nedavnog sastanka izvršnih direktora APEC-a u Bangkoku, Tajland.

Schwab je rekao da poštuje “ogromna” postignuća Kine u modernizaciji gospodarstva u posljednjih 40 godina.

Klaus Schwab: Kineski model je vrlo atraktivan model za veliki broj zemalja

“Mislim da je to uzor za mnoge zemlje”, rekao je Schwab, prije nego što je kvalificirao da misli da svaka zemlja treba donijeti vlastitu odluku o tome koji sustav želi prilagoditi.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Mislim da bismo trebali biti vrlo oprezni u nametanju sustava. Ali kineski model svakako je vrlo atraktivan model za veliki broj zemalja”, rekao je Schwab.

Schwab nije pojasnio koji su mu se aspekti kineskog modela svidjeli, niti koji bi bili od koristi drugim zemljama.

Kinom upravlja apsolutna vladavina Komunističke partije Kine (KPK) koja ne dopušta ljudima prakticiranje vjere ili uvjerenja po vlastitom izboru i nema tolerancije za neslaganje ili kritiku.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
>Skandalozne teze savjetnika Klausa Schwaba, Hararija: Svijetu ne treba velika većina populacije

”Baza je formirana, ali moramo ići korak dalje…to je sustavna transformacija svijeta. Dakle, moramo definirati kako bi trebao izgledati svijet koji želimo da izađe iz ovog razdoblja transformacije…”, rekao je predsjednik Svjetskog ekonomskog foruma Klaus Scwab.

 

Zločinački kineski komunizam

Kina je najmnogoljudnija država svijeta. Od 1949. u Kini je bio na vlasti jedan od najgorih totalitarnih sustava na svijetu, boljševički komunizam. Njegov najznačajniji predstavnik je Mao Ce Tung, koji je proglašen najvećim zločincem 20. stoljeća, većim od Staljina i Hitlera. Njemački ‘Bild’ je 2016. sastavio je popis najvećih ubojica 20. stoljeća, temeljen na podatcima Organizacije za pomoć žrtvama političke moći u Europi.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
>Ivica Šola: Globalizam je komunizam u kapitalističkoj varijanti ili tehnomarksizam

Mao Ce Tung najveći je zločinac 20. stoljeća i ljudske povijesti, te je odgovoran je za smrt čak 50 milijuna ljudi. Taj političar, vojskovođa i diktator smatra se najvažnijom osobom u modernoj kineskoj povijesti, a kriv je za smrt 50 milijuna stanovnika Kine za vrijeme umjetno izazvane velike gladi pedesetih godina, te torture i progona za vrijeme ‘kulturne revolucije’. Kina je gotov jedina država na svijetu u kojoj nisu provedeni demokratski izbori, a gdje je i dalje na vlasti Komunistička Partija Kine. Cijela kineska društvena, kulturna i gospodarska elita veže se već 70 godina u totalitarni komunizam, najgori zločinački sustav u povijesti svijeta.

Na drugoj strani, Svjetski ekonomski forum (World Economic Forum) je organizacija promatračkog statusa pri Ekonomskom i socijalnom vijeću Ujedinjenih naroda. Osnovana je 1971. godine, a djeluje putem godišnjih sastanaka koji se održavaju u Davosu, malenom planinskom gradiću u Švicarskoj, pa se često ova organizacija i naziva po njemu. Izvršni direktor je Klaus Schwab koji je u vrhu WEF-a od samog njegovog osnutka, te je danas svakako lider te organizacije.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.