Velika Britanija – zbog utjecaja mainstream medija izuzetno velik broj djece sumnja u svoj spol

Foto: Thinkstock

Nacionalno vijeće za sprečavanja okrutnosti prema djeci (The National Society for the Prevention of Cruelty to Children- NSPCC), koje je pokrenulo Dječju telefonsku liniju za pomoć, tvrdi da je broj poziva djece koja su zbunjena ili sumnjaju u svoj spolni identitet jako porastao u 2015-16. Sada se dnevno javlja u prosjeku osmero djece što čini preko 3000 djece godišnje, piše breitbart.com.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Sve se to događa od kada su mainstream mediji počeli gurati tematiku transrodnosti i spolnog identiteta na naslovnice svojih portala i novina, a države EU i SAD prihvatile kao važan dio svoje agende liberalne kulture. Stvari su intenzivirale i akademske institucije u SAD gdje se već studenti na pojedinim sveučilištima moraju oslovljavati rodno neutralnim izrazima izbjegavajući izraze poput „on“ ili „ona“.

Časopis Times objavio je porast javljanja djece od gotovo 200% od kada je 2012. pokrenut telefon kada je bilo 1102 prijave.

Prošle godine, poznati trgovački lanac igračkama Toys R Us najavio je da će prestati označavati igračke za djevojčice i dječake nakon velikih političkih i medijskih pritisaka raznih feminističkih udruga, dok je poznata liberalna grupacija za dječja prava „Let Toys be Toys“ optužila prodavače igračaka da promiču „arhaične stereotipe rodnih i spolnih uloga“.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Sve je više dokaza da su djeca premala da mogu odlučivati svjesno o promjeni svog spola, kao i o svom identitetu. Nedavno je u Velikoj Britaniji sudac oduzeo skrb nad djetetom majci koja je poticala odgoj sedmogodišnjeg sina kao „djevojčice u muškom tijelu“ zbog čega je dječak doživio krizu identiteta. Kada je dat ocu na odgoj, dječak se sasvim vratio ponašanju tipičnom za muški spol.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.