Srbija: Sve više migranata, uskoro ploče na njihovom jeziku u Subotici

Foto: fah

Državni tajnik u srbijanskom ministarstvu za rad i socijalna pitanja Nenad Ivanišević najavio je u Subotici postavljanje tabli na jezicima migranata koje će ih usmjeravati na lokaciju privremenog prihvatnog centra u tomu gradu, koji je posljednjih dana ponovno oživio, prenijeli su u ponedjeljak vojvođanski mediji.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tijekom noći između subote i nedjelje u taj je prihvatni centar dovezeno 60-tak migranata iz Šida, koje hrvatska policija nije pustila na teritorij Hrvatske.

Oni će u subotičkom prihvatnom centru, kako je rečeno medijima, ostati do daljnjeg.

U isto vrijeme mađarska policija je uhitila 150 migranata koji su na više mjesta isjekli zaštitnu ogradu na granici sa Srbijom u pokušaju da ilegalno uđu u Mađarsku.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Srbijanska državna tijela ranije su najavila mogućnost selekcije migranata na ulazu u Srbiju na ekonomske migranate i izbjeglice, ali da još nije postignut konkretan dogovor sa susjednim zemljama.

“O tome kako će se obavljati selekcija ljudi, za sada ne mogu govoriti. Svatko tko se nađe na teritoriju Srbije i zatraži pomoć od nas, mi ćemo je pružiti bez obzira posjeduju li osobe dokumenta ili ne”, rekao je u Subotici Nenad Ivanišević iz ministarstvu za rad i socijalna pitanja Srbije

On je dodao i da se, ukoliko se utvrdi da osoba ne posjeduje registracijski dokument, obavještava nadležna policijska uprava koja obavlja provjeru tih osoba, ali, kako je rekao, “oni svakako imaju pravo na pomoć i zaštitu”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Poslije više mjeseci migranti su ponovno počeli pristizati na sjever Vojvodine.

Od srpnja do konca rujna prošle godine preko pograničnih dijelova na između Srbije i Mađarske dnevno je prelazilo u prosjeku desetak tisuća migranata.

Međutim, poslije potpunog zatvaranja graničnog pojasa bodljikavom žicom i

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.