(VIDEO) Snimka dječaka koja će vam slomiti srce: On je novi simbol stradanja u Siriji

Foto: snimka zaslona

Na internetu se proširila snimka nastala nakon zračnih napada na sirijski grad Alep. Na snimci je prikazano spašavanje dječaka kojeg iznosi spasioc i stavlja u kola hitne pomoći pri čemu dijete ne ispušta ni glasa, iako je očito ranjen i krvave glave.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Zbunjeni dječak, prekriven krvlju i prašinom odmah je proglašen novim simbolom stradanja u Alepu, gradu koji je od početka rata u Siriji jedno od glavnih poprišta sukoba između pobunjenika i snaga Bašara al Aasada.

Na društvenim mrežama svi su se sažalili nad snimkom dječaka koji zbunjeno ručicom briše krv s lica i kao da je nesvjestan onoga što se upravo dogodilo.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Alep je podijeljen na područja pod nadzorom vladinih snaga, odnosno pobunjenika koji drže istočne dijelove u kojima je oko 250.000 ljudi opkoljeno od srpnja kada su vladine snage presjekle cestu Castello, glavni opskrbni put.

Prije dva tjedna pobunjenici su probili obruč, ali nije uspostavljen sigurnosni koridor za civile jer se silovite borbe nastavljaju.

Zračni napadi režima i njihovih ruskih saveznika na položaje pobunjenika, kojima pomaže džihadistička grupa Fateh al-Cham, bivša al-Nusra koja je objavila svoj rascjep s al-Kaidom, neprestano traju.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prema UN-u, u strahu od opsade živi oko dva milijuna ljudi, od kojih je 275 tisuća zatočeno na istoku Alepu. Stručnjaci procjenjuju da na zapadu i istoku Alepa živi oko 1,5 milijuna ljudi. Oko 1,2 milijuna njih u području je koje kontrolira režim, dok je u pobunjeničkim kvartovima njih 250 tisuća.

U dosadašnjim sukobima poginuo je velik broj civila, teško su oštećene bolnice i mreže opskrbe strujom i vodom.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.