Ponedjeljak, 20 siječnja, 2025
-0.6 C
Zagreb
Pratite nas:

7. veljače Spomen dan na žrtve komunizma – hoće li se konačno prekinuti zavjet šutnje?

Podijeli

“U prethodnih 100 godina, komunistički totalitarni režimi širom svijeta ubili su više od 100 miljuna ljudi i izložili još nebrojeno mnogo eksploataciji, nasilju i neviđenom uništenju. Danas se sjećamo svih onih koji su umrli i svih onih koji nastavljaju patiti pod komunizmom”, priopćila je Bijela kuća prije par mjeseci točno na dan 100 godina od početka Oktobarske revolucije.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Predsjednik Trump je tom prilikom rekao da je to „Dan žrtava komunizma“.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Na drugoj strani, istovremeno, pred stožernom obrazovnom ustanovom koja obrazuje buduću intelektualnu, društvenu i obrazovnu elitu, Filozofskom fakultetu u Zagrebu, osvanula su totalitarna znakovlja: velika crvena zastava kao podsjećanje na početak krvave revolucije i diktature. Neki hrabri Zagrepčani su je odlučili maknuti, a što je policija učinila da otkrije one koji su zastavu postavili – ne znamo. Ne bi se čudili da su na kraju bili privedeni oni slobodoljubivi građani koji su je skinuli.

Wikipedia

Jer Hrvatska je zemlja sto čuda, mjesto gdje se još uvijek otvoreno promiče, zagovara i hvali komunizam, premda se radi o najgoroj i najkrvoločnijoj diktaturi u povijesti svijeta. Dokaz je i popis iz uglednog Daily Maila. Britanski list Daily Mail poredao je najubilačkije režime na svijetu i njihove vođe, a najveći čine komunističke vođe.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Redom prema broju žrtava to su: Mao Ce-tung, Staljin, Adolf Hitler, Leopold II. Belgijski, Hideki Tojo, Ismail Enver-paša, Pol Pot, Kim Il-sung, Mengistu Haile Mariam, Yakubu Gowon, Jean Kambanda, Saddam Hussein, Josip Broz Tito, Sukarno, Mullah Omar, Idi Amin, Yahya Khan, Benito Mussolini, Mobutu Sese Seko, Charles Taylor, Foday Sankoh, Ho Chi Minh, Michel Micombero, Hassan Alturabi, Jean-Bedel Bokassa…

Ne zavaravajmo se u svezi Hrvatske, ta 27 godina je zločinac sa gornje liste imao trg u središtu Zagreba, a da se nisu pojavili Nezavisni za Hrvatsku, slobodari koji su inzistirali na micanju imena zločinca iz središnjeg gradskog trga – Tito bi i dalje bio u centru Zagreba i na današnji dan.

Za razliku od Hrvatske, Skupština Županije Zapadnohecegovačke jednoglasno je 7. veljače 2015. usvojila Odluku o proglašenju 7. veljače Spomendanom na žrtve komunističkog terora. To ujedno i provedba Rezolucije Vijeća Europe broj 1481. o potrebi međunarodne osude zločina totalitarnih komunističkih režima, usvojena 25. siječnja 2006. u Strasbourgu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Stoga valja inzistirati na dosljednim primjenama Rezolucije Vijeća Europe 1481 (2006.) o potrebi međunarodne osude zločina totalitarnih komunističkih režima, Rezolucije Europskog parlamenta od 02.04.2009. o europskoj savjesti i totalitarizmu kao i na poštivanju Deklaracije Hrvatskog sabora iz 2006. o osudi zločina počinjenih tijekom totalitarnog komunističkog sustava u Hrvatskoj u razdoblju 1945. – 1990. godine.

 

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr

Pročitaj više

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci