Meloni: Surogatstvo je nehumano, djecu se tretira kao proizvode iz supermarketa

Foto: fah

Surogatstvo je “nehumana” praksa koja djecu tretira kao “proizvode iz supermarketa”, rekla je u petak talijanska premijerka Georgia Meloni. Pozvala je parlament da usvoji prijedlog zakona koji će kažnjavati one koji zbog toga odlaze u inozemstvo.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Roditeljstvo putem surogatstva već je nezakonito u Italiji, kažnjivo zatvorom i novčanom kaznom. No, talijanski parlament raspravlja o prijedlogu zakona koji je izradila Melonina stranka Braća Italije. Njime bi se surogatstvo proglasilo univerzalnim zločinom i omogućilo kažnjavanje onih osoba koje pribjegavaju korištenju surogatstva u zemljama gdje je ono legalno, poput Sjedinjenih Država ili Kanade.

>Okrugli stol o surogatstvu: To je globalni problem, djeca nisu objekti kupoprodajnih ugovora

Prijedlog zakona, koji je sada pred Senatom, kaznio bi sudjelovanje u praksi surogatstvo novčanom kaznom do milijun eura (860.000 dolara), kao i dvije godine zatvora, piše ANSA.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
>Olivia Maurel: Surogatstvo je trgovina djecom, moramo ga zabraniti!

Meloni: Čin ljubavi nije smatrati djecu proizvodom u supermarketu

Prijedlog zakona podržala je premijerka Meloni.

“Nitko me ne može uvjeriti da je čin slobode iznajmiti svoju maternicu. Nitko me ne može uvjeriti da je čin ljubavi smatrati djecu proizvodom u supermarketu”, rekla je Meloni na konferenciji u Rimu.

>Producent filma ‘Zvuk slobode’ kod Meloni: Žene osnažene od Boga mijenjaju svijet

“Još uvijek smatram da je praksa iznajmljivanja maternice nehumana. Podržavam predloženi zakon koji će to učiniti univerzalnim zločinom”, poručila je.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.