Ponedjeljak, 14 travnja, 2025
14.4 C
Zagreb
Pratite nas:

Lesar: važno je izaći na izbore jer EP odlučuje o raspodjeli 960 mlrd eura

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Predsjednik Hrvatskih laburista Dragutin Lesar jutros je u međimurskoj općini Šenkovec glasovao na izborima za Europski parlament koji, naglasio je, odlučuje o raspodjeli 960 milijardi eura ‘teškog’ proračuna Europske unije, a zbog čega važnim smatra izaći na izbore.

Kao drugi važni razlog zašto je važno glasovati Lesar je novinarima naveo i to što će po prvi put Europski parlament birati predsjednika Europske komisije.

“Ona grupacija koja ima presudni utjecaj u EU parlamentu odlučuje o tome tko će biti budući predsjednik Europske komisije”, naglasio je.

Kao treći razlog naveo je domaću političku scenu, odnosno uvjeravanje političkih snaga u utvrđivanje moći ne samo u Hrvatskoj već i u Europi.

Upitan kakav izborni rezultat očekuje, Lesar je odgovorio kako osim dobrog rezultata za stranku priželjkuje i veću izlaznost birača od one koju pokazuju ankete.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/h

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci