Utorak, 25 veljače, 2025
6.1 C
Zagreb
Pratite nas:

(FOTO) Božinović svjedočio na suđenju Sauchi i Zeljko: Evo što je rekao

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nakon što je izabrani predsjednik Zoran Milanović prekjučer svjedočio na suđenju bivšim djelatnicima ureda tadašnjeg premijera Tomislavu Sauchi i Sandri Zeljko u aferi “dnevnice”, danas je svjedok u tom slučaju bio ministar unutarnjih poslova Davor Božinović.

Božinović je pola sata odgovarao na pitanja i zapravo je potvrdio iskaz koji je dao još dok je istraga bila u tijeku. Ministar Božinović na početku mandata premijera Andreja Plenkovića bio je šef njegova kabineta, kada je tajnica još uvijek bila Sandra Zeljko.

U svom svjedočenju ministar Božinović potvrdio je da poznaje Sandru Zeljko, da ju je sretao na hodnicima na radnome mjestu te da je on osobno potpisivao neke naloge, ali da je to radio u prolazu, u brzini, te da mu je Sandra Zeljko govorila da je ona sve pripremila te da on nije imao razloga sumnjati u nju.

Božinović je rekao i da je, kada su mu predočeni putni nalozi naknadno, na njima vidio imena poput Roberta Kopala i Karla Resslera, ali da on može potvrditi da oni nisu bili na tim putovanjima, jer je na njima bio osobno on.

Rekao je i da je u predočenim putnim nalozima pregledao svoje potpise te da su oni prilično slični njegovom originalnom potpisu, ali da je primijetio razlike, pogotovo u slovima A, D i Ž.

Nakon ministra Davora Božinovića, nastavljena su ostala svjedočenja, među ostalima i ono Zinke Bardić, bivše savjetnice za medije Zorana Milanovića, piše HRT.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/hrt

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci