Hrvatska obilježava devetu godišnjicu ulaska u Europsku uniju. I dok se na početku strahovalo da ćemo se ulaskom u Uniju morati odreći nekih tradicija, to se nije dogodilo. Nitko nam ne može uzeti tradiciju osim nas samih, a očito je da se te tradicije ponekad prelako odričemo, a za to sigurno nije kriva Europska unija, komentirao je Ivan Hrstić za N1.
Na devetu obljetnicu članstva, korisne vijesti za Vladu, a koliko je to dobro za stanovništvo, oko toga će se lomiti koplja.
Jasno je da je za većinu Hrvata jako dobra vijest da ulazimo u Schengen, iako je poprilično mali broj Hrvata koji putuju izvan države i čekaju na granicama, ali to je u svakom slučaju ono što su Hrvati očekivali kad su odlučivali hoće li ući u Europsku uniju ili ne. Osjećaj slobode i neprekinutog kretanja unutar gotovo cijelog kontinenta na istoj razini kao i svi drugi građani Europske unije nešto je što se cijeni.
> Uskoro će cijene biti izražene u kunama i eurima, no to ne vrijedi za sve
Ono što smo očekivali, da će fondovi potaknuti preobrazbu Republike Hrvatske, ali odgovornost je na nama samima, koliko smo iskoristili fondove, koliko je toga povučeno u Hrvatsku, a koliko će otići u vjetar.
Što se tiče Andreja Plenkovića, on ima razloga za zadovoljstvo, vlast mu je učvršćena, učvrstio je vlast u stranci pa i u državi, cijenjen je na europskom planu, a njegova koalicija, koliko god na papiru imala tanku većinu, ipak je stabilna.
* Mišljenja iznesena u komentarima osobna su mišljenja njihovih autora i ne odražavaju nužno stajališta uredništva portala Narod.hr.
Izvor: narod.hr/N1
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.