Javna rasprava o ratifikaciji kontroverzne Istanbulske konvencije završava danas – uključite se u raspravu!

blokatore rodna ideologija
Foto: Thinkstock

U tijeku je javna rasprava o Prijedlogu Zakona o ratifikaciji Istanbulske konvencije u koju se građani mogu uključiti putem platforme E-savjetovanja, a traje do 3. kolovoza 2017. do ponoći. Udruga U ime obitelji poziva građane da se izjasne protiv ratifikacije Istanbulske konvencije i nametanja opasne i štetne “rodne ideologije” hrvatskom društvu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

S obzirom da hrvatski zakoni već sadrže najsuvremenije odredbe o sprječavanju nasilja nad ženama i nasilja u obitelji – 7. srpnja 2017. Sabor je donio novi Zakon o zaštiti od nasilja u obitelji, koji je usklađen s pozitivnim odredbama Istanbulske konvencije – Konvenciju nije neophodno ratificirati kako bi se doprinijelo suzbijanju nasilja nad ženama.

Kako biste se uključili u raspravu potrebno je registrirati se te izraditi korisnički račun na platformi E-savjetovanja putem ove poveznice.
O posljedicama ratifikacije Istanbulske konvencije možete više pročitati na ovoj poveznici.

> Škotska uvodi “rodno neutralne” zahode u sve škole: Hoće li premijer Plenković ratifikacijom Istanbulske konvencije nametnuti isto?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Zamke rodne ideologije

Premda Istanbulska konvencija navodno ima za cilj zaštitu žena od nasilja, u svojoj biti sadržava “rodnu ideologiju” čije provođenje u društvu ima iznimno negativne posljedice upravo za žene. Između ostalog, provedba agende “rodne ideologije” negativno utječe na žene u smislu da ih stavlja u neugodnu i opasnu poziciju u prostorima koji bi trebali biti namijenjeni isključivo njima (zahodi, garderobe, skloništa i sl.), o čemu je bilo riječi u prethodna dva članka o štetnim posljedicama “rodne ideologije”, koje možete pročitati ovdje i ovdje.

Još jedno područje namijenjeno ženama koje je u velikoj opasnosti od utjecaja “rodne ideologije” jest ženski sport. Naime, zadnjih godina, brojni su primjeri muškaraca koji se pod maskom svoje “transrodnosti” natječu u ženskoj konkurenciji te suvereno dominiraju.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

> Promjena spola više nije uvjet za nastup transrodnih osoba na Olimpijskim igrama

Laurel Hubbard (39), rođen kao muškarac, natjecao se kao “transrodna žena” na Australskom međunarodnom ženskom natjecanju u dizanju utega u travnju ove godine, te suvereno osvojio zlatnu medalju s podignutih 268 kg, čak 10 kg više od natjecateljice koja je osvojila srebro. Jedna od natjecateljica Deborah Acason izjavila je kako “svi zaslužujemo biti jednaki na terenu. Teško je kada to nije tako. Ako nismo u jednakoj poziciji, zašto se uopće bavimo sportom?”

Foto: Snimka zaslona

Sljedeći primjer je Fallon Fox, “transrodna žena”, odnosno muškarac koji je 2015. kao MMA borac svojoj ženskoj suparnici uzrokovao težak potres mozga te razbio očnu duplju. Suparnici, Tamikki Brents, ozbiljno je ozljeđeno oko od oštećene orbitalne kosti. Brents je nakon borbe koja je trajala samo dvije minute izjavila: “Nikada se nisam osjećala tako nadjačano. Borila sam se s mnogo žena i nikad nisam osjetila takvu snagu kakvu sam osjetila u borbi te noći. Inače se mogu kretati u klinču protiv žena, ali u klinču s Fox nisam se mogla uopće kretati.”

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Foto: Championship Fighting Alliance

Treći primjer je 36-ogodišnji biciklist Jillian Bearden iz Colorado Springsa koji je u studenom 2016., kao “transrodna” žena, osvojio El Tour de Tucson u ženskoj konkurenciji.

Rodna ideologija, dakle, kada se provodi u sportu, omogućuje muškarcima da se natječu u ženskim kategorijama jer su izjavili da su žene, što je nepravedno i u konačnici dovodi do obezvrijeđivanja i gašenja ženskog sporta kao takvog.

> ‘Zaradila’ potres mozga i slomljenu očnu šupljinu nakon dvoboja s transrodnom ‘ženskom’ natjecateljicom

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Koncept “roda” u Hrvatskoj uveden je od strane HDZ-a na mala vrata još 2008. godine kroz Zakon o suzbijanju diskriminacije, koji od diskriminacije štiti osobe koje izjave da žive u drugom “rodnom identitetu”, npr. muškarce koji izjave da su žene, i obratno.

Nakon toga se ideološki koncept “roda” u 2012. seli u obrazovni sustav i biva na velika vrata kroz zdravstveni odgoj nametnut od strane SDP-ovog ministra svim učenicima, roditeljima i nastavnicima od 4. razreda osnovne škole. Taj je pokušaj nametanja rodne ideologije propao, Ustavni sud je srušio zdravstveni odgoj, ali je on još uvijek na snazi u promijenjenoj ideološkoj verziji, iako se u većini škola ne provodi.

Najnoviji i najopasniji pokušaj nametanja rodne ideologije na hrvatsko društvo dolazi od premijera Plenkovića iako je prije parlamentarnih izbora 2016. javno obećao da se “protivi nametanju bilo kakve, pa i rodne ideologije”.

Istanbulska konvencija, čiju ratifikaciju traži premijer Pelnković, sadrži koncept “roda” koji bi po ratifikaciji bio iznad hrvatskog zakonodavstva i obvezujuć, a Konvencija eksplicitno predviđa njegovu implementaciju u škole i druge javne politike, pod krinkom borbe protiv nasilja nad ženama.

 

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.