“Odrasla sam u komunizmu, i nisam htjela ništa drugo nego da izađem iz toga. Htjela sam biti slobodna. Htjela sam imati mogućnost u dućanu birati između raznih vrsta jogurta, i da ne moram vlastima priopćavati koliko ću kruha trebati idućeg tjedna”, istaknula je predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović u intervjuu koji je iz drijemeža probudio čak i bivšeg predsjednika RH Ivu Josipovića koji je ustvrdio kako predsjednica govori neistine.
Lijevo-liberalni mediji i njima pridruženi “stručnjaci” uhvatili su se predsjedničine tvrdnje o jogurtu, te više ismijavanjem, a manje argumentima pokušali skrenuti pažnju s njene jasne osude diktatorskog režima.
Tako za RTL, Igor Duda, autor knjige o prehrambenim navikama i potrošačkom društvu u Jugoslaviji 1970-ih i 1980-ih, tvrdi “kako je u bivšoj državi bilo mnogo proizvoda na tržištu, ali moguće je da je baš mala trgovina u koju je predsjednica kao mlada zalazila namjerno suzila izbor”. Duda također navodi kako je “Jugoslavija 1975. imala 85 različitih vrsta tekućih, čvrstih i voćnih jogurta i kiselih mlijeka, ovčjih i kravljih, ali i acidofilnih mlijeka i kefira”.
Nešto ranije javio se i bivši predsjednik Ivo Josipović.
Na upit kako komentar izjave predsjednice iz intervjua Kleine Zeitungu, Josipović je kazao da je mislio da je riječ o News Baru.
‘Kad sam prvi put čuo te teze, mislio sam da je to šala, da je News Bar. Međutim, ona je ozbiljna. To što je rekla ne odgovara onome što smo proživjeli. To su potpune neistine i krivotvorenje povijesti. No te tvrdnje nisu izrečene samo radi krivotvorenja povijesti, nego i radi mijenjanja budućnosti. Pročitamo li njezinu biografiju vidimo da joj u tom strašnom sustavu nije bilo tako loše, išla je u Ameriku, sigurno nije živjela u tamnici. Ovo krivotvorenje povijesti je u funkciji profiliranja Hrvatske vrlo desno”, kazao je bivši predsjednik Josipović za N1.
Podsjetimo, pitanje o radikalnome nacionalizmu u Hrvatskoj ponukalo je predsjednicu da odgovori kako je takva pitanja “čine bijesnom”.
Izvor: narod.hr/RTL
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.