Matea Ćorić: Majke proživljavaju duboke traume nakon što se odluče na pobačaj

Ćorić
Matea Ćorić/ Hod za život Imotski 2024./ Foto: Narod.hr

U subotu je na Hodu za život u Imotskom svjedočila Matea Ćorić, mag. phil. Ona je u svom svjedočanstvu istakla tri motiva koja smatra da su važna. Prvi je indiferentizam, drugi je fetalni mikrokimerizam te bol koja se nanosi namjernim pobačajem. Matea je poručila kako kršćanin nikada ne smije biti indiferentan, te ukazala na posljedice koje pobačaj ostavlja na majku djeteta.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Svjedočanstvo Mateje Ćorić:

”Hvaljen Isus i Marija! Ja sam Matea Ćorić i ovoga sam vam se puta odlučila obratiti sa 3 motiva za koja želim da ih doživite i osvijestite. Čuli smo već što je život, kada započinje i što želimo ovim hodom, a ja ću iznijeti ono što je meni trenutno na srcu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prvi motiv zove se indiferentizam i upravo me on poslao ovdje za mikrofon. Ovdje molim posebnu pozornost jer me mogu čuti i oni koji su danas odlučili biti indiferentni, oni koji su ‘slučajno’ završili na trgu i nisu znali da će nas imati priliku čuti. Dopustite da vam kažem što je indiferentizam.

>Hod za život u Imotskom: Nema nerođenog djeteta koje nikome nije važno!

”Molim vas u ime nedužno ubijanih – nemojte biti indiferentni!”

Indiferentizam je načelni stav neutralnosti ili ravnodušnosti u odnosu na etičke vrijednosti, društvenu ili političku angažiranost. Odnosno suzdržavanje ili lišenost od bilo kakvih stavova u odnosu na opće događaje i stanja. To je postalo nedopustivo, ja prva bila sam indiferentna na mnoga pitanja.

Kršćanin nikada ne smije biti indiferentan, lijen. Postali smo društvo, Hrvatska je postala država u kojoj je uistinu potrebno boriti se za život, za ljudsko dostojanstvo umjesto da bude kolijevka života! Trebamo štiti život, ne iz moranja ili obveze nego po naravi, po dužnosti! Vi svi ovdje oko mene imate dužnost boriti se za društvo koje poštuje život. Molim vas u ime nedužno ubijanih – NEMOJTE BITI INDIFERENTNI!

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Fetalni mikrokimerizam

Drugi motiv je fetalni mikrokimerizam. To je fenomen kretanja stanica iz fetusa u majčino tijelo preko placente. U majčinom tijelu prisutne su stanice bebe koje se pojavljuju tijekom trudnoće, već od 4. ili 5. tjedna života. Dok majka djetetu kroz posteljicu šalje hranjive tvari, kisik, vodu itd., fetalne stanice mogu proći kroz tu istu placentu u majčin krvotok i tamo se nastaniti. Majčino tijelo štiti bebu tako da se beba može sigurno razvijati i preživjeti, a beba na ovaj način može štititi i obnavljati majku.

To je često razlog zašto određene bolesti nestaju tijekom trudnoće. Znanost potvrđuje da žena koja je rodila dijete u svom tijelu ima i stanice tog djeteta koje u tijelu ostaju godinama, desetljećima, a nekad i cijeli život.

>Pogledajte najljepše fotografije s Hoda za život u Imotskom!

Silna bol koja se nanosi namjernim pobačajima

Treći motiv odnosi se na silnu bol koja se nanosi namjernim pobačajima. Ne samo što nedužno dijete osjeća tu bol, nego zato što majke proživljavaju duboke traume i boli nakon što se odluče na pobačaj. Imat ćete priliku čuti našu dragu gošću koja će vam to malo bolje objasniti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ono što ja želim reći je da pomoć postoji, USMRĆIVANJE DJETETA NIKADA NIJE RJEŠENJE, baš nikada! Usmrćivanje djeteta ne spašava majku ”problema” već ju dovodi u još veći problem. Želim potaknuti osobe koje se nađu u beznadnim situacijama da se javite nama iz inicijative koja je po cijeloj Hrvatskoj, ako već od države ne dobivate pomoć, i ja vam obećavam da će se pomoć naći!”, poručila je Matea Ćorić.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.