Mišetić: Ako je Jović samo ‘hvalio’ VL, zašto je obrisao tweet o Hrvatskoj?

Foto: snimka zaslona

“Dejan Jović @dejanfpzg sada pokušava spinati svoj tweet da je “Hrvatska propali projekt. Već je i sama zamisao bila retardirana i nakaradna.”Sad tvrdi da je samo “hvalio” VL. Ali ako je samo “hvalio” VL, zašto je brzo izbrisao tweet prije nego je znao da je netko uzeo screenshot?”, objavio je ugledni odvjetnik Luka Mišetić, najpoznatiji po obrani generala Ante Gotovine pred Haaškim sudom osvrćući se na objavu na Twitteru Dejana Jovića, o kojoj je Narod.hr već pisao.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Bivši savjetnik predsjednika Ive Josipovića i profesor na Fakultetu političkih znanosti, koji je ujedno, kao nestranački kandidat, prošle godine bio na izbornoj listi SDSS-a za Europski parlament, na Twitteru je podijelio riječi iz intervjua književnika Pere Kvesića, u kojem on kaže kako je ideja stvaranja Hrvatske bila “retardirana i nakaradna” te kako je nemoguće “realizirati lošu zamisao i očekivati nešto dobro”.

Uz link na intervju Pere Kvesića u Večernjem listu, Dejan Jović izdvojio je napisao:

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Izvrstan intervju Pere Kvesića. Kaže: “Ne razumijem zašto je Igor Mandić boležljivo blag kad kaže da je Hrvatska propali projekt. Već je i sama zamisao bila retardirana i nakaradna… Ne možete realizirati lošu zamisao i očekivati nešto dobro”

Nakon njegove objave oglasio se Mostov saborski zastupnik Miro Bulj.

> Bulj nakon Jovićeve objave: ‘Plenković treba prestati financirati SNV iz proračuna’ 

Tekst se nastavlja ispod oglasa

> Kandidat SDSS-a na EU-izborima Dejan Jović, složio se da je stvaranje Hrvatske bio ‘retardiran projekt’

Naime, Miro Bulj poslao je u ponedjeljak zastupničko pitanje premijeru Andreju Plenkoviću u kojem je ocijenio da Vlada mora prestati financirati Srpsko narodno vijeće (SNV) jer članovi Savjeta SNV-a daju izjave koje dovode u pitanje ideju stvaranja Hrvatske.

Kako je priopćeno iz Mosta, Bulj je zastupničko pitanje poslao vezano za komentar koji je na društvenim mrežama objavio Dejan Jović, član Savjeta SNV-a, institucije kojoj je na čelu potpredsjednik Vlade RH Boris Milošević i koju, kako se navodi, Plenkovićeva Vlada obilno financira s više od 3, 5 milijuna kuna svake godine.

> Dr. sc. Havel nakon Jovićeve objave: ‘Kao zaposlenik FPZG-a izražavam gađenje’

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Dr. sc. Boris Havel, orijentalist i docent na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu, također je reagirao: “Ako je kolega Jović zaista autor ovoga tvita, ako nije krivotvorina, kao zaposlenik FPZG-a izražavam gađenje i ispričavam se hrvatskom društvu čije buduće politologe zajedno obrazujemo. FPZG je časna obrazovna ustanova i nije mi poznato da itko drugi dijeli Jovićevo mišljenje.”

Naime, navodi se dalje u priopćenju, Dejan Jović, koji je ujedno bio i kandidat HDZ-ovog koalicijskog partnera SDSS-a, na Twitteru se složio s izjavom Pere Kvesića (publicist i književnik), kako je Hrvatska ne samo propali projekt, nego je i sama zamisao stvaranja Hrvatske bila „retardirana i nakaradna“, te kako „ne možete realizirati lošu zamisao i očekivati nešto dobro“.

“Osim što je Jović podijelio spomenuti intervju i izvukao u tweet dijelove koji stvaranje Hrvatske smatraju lošom, retardiranom i nakaradnom zamisli koja ne može donijeti ništa dobro, on je konstatirao i da je Kvesićev intervju izvrstan. Očekujem što prije Plenkovićev odgovor i reakciju kao i prestanak financiranja SNV-a čiji članovi Savjeta daju izjave koje dovode u pitanje ideju stvaranja hrvatske države za koju sam se zajedno sa svojim suborcima borio i za koju su mnogi od njih dali svoje živote i zdravlje”, piše u zastupničkom pitanju Miro Bulj.

Podsjetimo, na europarlamentarnim izborima prošle godine SDSS nije prešao izborni prag pa tako niti dobio prvog Srbina u Europskom parlamentu, što im je bila želja.

SDSS je osvojio 2,66% glasova, a drugi s liste, nestranački kandidat Dejan Jović dobio je 4252 glasa.

Podsjetimo, SDSS  Milorada Pupovca, koalicijski partner HDZ-ovog Andreja Plenkovića, početkom travnja predstavio je listu za europarlamentarne izbore, a na drugom mjestu našao se prof. dr. sc. Dejan Jović s Fakulteta političkih znanosti u Zagrebu, koji je i gostujući profesor na beogradskom Fakultetu političkih znanosti.

Dan uoči predstavljanja liste za europarlamentarne izbore Milorad Pupovac ustvrdio je da SDSS može ući u EU parlament te pritom ustvrdio – ‘To bi bilo veliko postignuće za sve Srbe u bivšoj Jugoslaviji’.

Tko je Dejan Jović?

Prof. dr. sc. Dejan Jović danas radi na Fakultetu političkih znanosti, te predaje predmete poput Uvod u međunarodne studije, Analiza vanjskih politika i na poslijediplomskom studiju predmet Hrvatska vanjska politika. Stipendije i potpore primao je od Britanske Akademije, Zaklade Carnegie, Umjetničkog i humanističkog vijeća te Otvorenog društva Georgea Sorosa.

On je također urednik časopisa Politička misao te je član Hrvatskog politološkog društva. Časopis Politička misao svojevremeno je objavio rad o konzervativno-političkim pokretima u Hrvatskoj koji je sadržavao lažne informacije o udruzi “U ime obitelji”

Konzultant je Ekonomsko-obavještajne jedinice (Economist Intelligence Unit). Njegovo znanje koristilo je nekoliko britanskih konzultantskih tvrtki, a povremeno i ministarstvo vanjskih poslova i Commonwealtha vlade Ujedinjenog Kraljevstva, navodi se u njegovom životopisu.

> Dr. Željka Markić: ‘Kako naputke stranih ambasada staviti iznad demokratski izražene volje hrvatskih građana’

> Luka Mišetić: ‘Kad Pupovac kaže da će Jović kao parlamentarac zastupati interese u BiH, nitko se ne buni’

> Osvrt bivšeg studenta na predavanja Dejana Jovića: ‘Naučio sam puno o njegovom svjetonazoru, kojeg bih nazvao radikalnim nad-nacionalizmom’

Prof. dr. sc. Jović 2018. je sudjelovao na sastanku predsjednice Kolinde-Grabar Kitarović i predsjednika Srbije Aleksandra Vučića tijekom njegovog službenog posjeta Hrvatskoj. Na sastanku je sudjelovao u svojstvu predsjednika Savjeta Političke akademije Srpskog narodnog vijeća, kao delegat petnaestoro srpskih prolaznika te akademije.

Bivši predsjednik Republike Hrvatske, Ivo Josipović, uručio mu je otkaz 2014. godine kada je u svom časopisu Politička misao objavio osobni komentar povodom škotskog referenduma o neovisnosti u kojem je zaključio kako je hrvatski referendum 1991. godine bio “vrlo neliberalan” i da nije bio održan u slobodnim i poštenim okolnostima.

Nadalje, on je u veljači 2019. godine čestitao Budimiru Lončaru na “razbijanju” Hrvatskog generalskog zbora kojeg su napustili generali Ivan Tolj i Ivan Kapular zbog šutnje o odlikovanju bivšeg ministra vanjskih poslova SFRJ koji je najpoznatiji po uspješnom lobiranju za nametanje embarga Hrvatskoj glede nabave oružja u jeku velikosrpske agresije.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.