Osječko-baranjski SDP na čelu sa Domagojem Hajdukovićem u ponedjeljak je privukao pažnju javnosti osudom ploče dvanaestorici hrvatskih vojnika na groblju u valpovačkome naselju Marjančaci.
Naime, Hajdukoviću i SDP-ovcima je zasmetao natpis na ploči u kojem se navodi “kako su dali život za nezavisnu državu Hrvatsku” te su odmah uspjeli povući paralelu s NDH te zaključiti kako ploča u spomen na poginule hrvatske vojnike “glorificira fašistički, kvislinški i izdajnički režim Nezavisne Države Hrvatske”.
Zanimljivo, od SDP-a još uvijek nismo čuli kako se buni zbog velikog spomenika četničkom komandantu, Vukašinu Šoškočaninu, koji je zapovjedio ubojstvo i masakr hrvatskih redarstvenika u Borovom Selu, a navodno i snajperom ubio policajca Stipana Bošnjaka, koja je postavljena u tom istom Borovu selu.
Inače, Šoškočanin je bio zapovjednik oružane pobune u Borovu selu i provoditelj ideje Velike Srbije na tlu Hrvatske što je kasnije osjetilo na najsvirepiji način stanovništvo Vukovara i istočne Slavonije.
Na spomeniku se navodi da je riječ o “komandantu obrane Borovog Sela”.
“I sada gledam Borovo, rođeno moje selo, braću, sestre i srpske borce, moje bitke biju žestoko ponosno dižu čelo i srpske zastave visoko i tvrdo na srpskoj zemlji stoje”, natpis je na ovom spomeniku zbog kojeg se SDP još uvijek nije pobunio.
Također, u tom istom Borovom Selu postoji spomen ploča Vojislavu Miliću koju su potpisali Beli Orlovi, članu koljačke postrojbe Vojislava Šešelja. Na njemu doslovno piše: „Na ovom mestu 2.5.1991. poginuo je Vojislav Milić prva žrtva rata u Borovu. Na koreji kraj Dunava, levo i ulazak je u Borovo selo gde se mutni sastaju oblaci tu padoše krajiški junaci. Živote su dali za slobodu, slobodu srpskome narodu. Slava im čelesi, Beli orlovi ORK, Borovo 1997.“
Od SDP-ovaca nismo čuli niti osudu ovog spomenika, no zato su po pitanju spomen ploče poginulim hrvatskim vojnicima promptno reagirali dovodeći je u kontekst fašizma.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Izvor: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.