(VIDEO) General Glasnović: Kakvu budućnost ima država koja plaća falsificiranje svoje povijesti?

“U Hrvatskoj su ugrožena najtemeljnija ljudska prava. Koja?  Pravo na jednakost pred sudovima”, počeo je ovim riječima svoje izlaganje general Željko Glasnović u ime kluba zastupnika Neovisni za Hrvatsku u petak u Hrvatskom saboru.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

> MVEP: ‘Lažima o Jasenovcu nije mjesto u UN-u, tražili smo da se maknu falsifikati’

“Temeljno ljudsko pravo je pravo na istinu. Kad govorimo o istini, evo izložbe o Jasenovcu u New Yourku i sad se održava. 700.000 žrtava! Opet falsificirana povijest. Kada ćemo shvatiti da u Hrvatskoj vlada jedna profesionalna velikosrpska agentura. Tu u ovoj državi, koja namjerno skriva pravi spisak žrtava, ne samo o Jasenovcu nego o cijelom II. svjetskom ratu. Kada ćemo toga biti svjesni?”, nastavio je.

> Dačić tvrdi: Izložba u UN-u ‘nije uperena ni protiv koga, osim protiv zločinaca’

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Glasnović se osvrnuo na uzrok problema današnje kontroverzne izložbe o Jasenovu u UN-u.

“Nas se vani gleda ekskluzivno kroz povijest II. svjetskog rata, još nemamo službenu povijest tog razdoblja”, upozorio je general podsjećajući na suradnike bivšeg predsjednika Ive Josipovića.

> Banić i Koić: Sudac Gideon u borbi s istinom?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“To su profesionalni antifašisti koji su plaćeni da drže Hrvatsku na optuženičkoj klupi. Uvukli su se u medije, nevladine udruge itd.”

“Što je s arhivima koje tražimo iz Beograda? Slovenci su napisali knjigu “Slovenija ’45. godine” možete vidjeti 17.000 spomenutih imena koje su pobili komunisti, skoro po imenu – nakon II. svjetskog rata. Knjiga je plasirana na globalno tržište. Gdje su naše žrtve? Potpuni autizam naših profesionalnih arhivista i antifašista. Mi se čudimo! Armenci su stavili DVD na jedne novine prije nekoliko godina da objasni njihovu tragediju. U Kanadi svaki grad ima spomenik žrtvama komunizma. I Srbi su ispred nas! Formirali su komisiju za žrtve nakon ’44. godine. Što mi radimo?”, zapitao je Glasnović.

> Čovjek koji je vidio jasenovačke grobnice iz 1947.: ‘Stigla je nova skupina pa smo se ovih morali riješiti’

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Zaključno se o svrnuo na stanovitu izložbu i ulogu Spomen obilježja Jasnovac.

> Banić i Koić: Nove jasenovačke žrtve iz XXI. stoljeća

“Što radi hrvatska diplomacija? To što se sada događa u New Yorku – sklopili su dogovor Srbsko ministarstvo prosvijete i Institut za Holokaust u Izraelu 28. ožujka 2017. Kakav je odgovor na to Spomen područja Jasenovac, koje danas falsificira hrvatsku povijest i zato je dobro plaćeno?”

> Tko je Gideon Greif – istraživač koji o kanonizaciji Stepinca kaže da je zločin?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Glasnović ponavlja da je “srž svih zala na ovim prostorima velikosrpski imperijalizam! Kada ćemo to osuditi? Ovdje sjede glave koje ne znaju tko je njih napadao. 0d 1912. do 1999. velikosrpski imperijalizam je pobio stotine tisuća ljudina ovim prostorima, što pod kokardom što pod petokrakom. O tome se šuti, a on je rehabilitiran. Također je rehabilitiran titoizam koji je pobio stotine tisuća ljudi.”

> Izložba o Jasenovcu u UN-u: Jandroković i Pejčinović Burić osudili manipuliranje žrtvama

“Sljedeće godine se u Washingtonu otvara muzej za žrtve komunizma – gdje su tu Hrvati? Što je s rezolucijom 1481 za osudu komunizma? Danas smo stajali ovdje i sjećali se žrtava Holokausta, ali kad ćemo tako i za žrtve komunizma – stotine milijuna žrtava? Kakvu budućnost ima država koja plaća da se falsificira njena povijest? Kako može voditi ikakvu međunarodnu politiku! Strahota.”, završio je Glasnović.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.