Dinamo 100 utakmica bez poraza, pobjeda Rijeke

Zagreb, 06.03.2016 - Utakmica 26. kola 1. MAXtv lige, GNK Dinamo - NK Slaven Belupo. Na fotografiji slavlje nogometaša DInama nakon pogotka Ante Ćorića. foto HINA/ Daniel KASAP / dk

U susretu 26. kola Prve HNL Dinamo je pobijedio Slaven Belupo 2-1 produživši niz bez ligaškog poraza na stadionu Maksimir na čak 100 utakmica.

Posljednju ligašku utakmicu ‘modri’ su izgubili u Maksimiru prije pola desetljeća. U srpnju 2010. Dinamo je izgubio od Rijeke 1-2.

Dinamo je protiv Slaven Belupa stigao do pobjede teže nego što je bilo očekivano. Hrvatski prvak je poveo u 2. minuti golom Ante Ćorića. Belupo je izjednačio u 33. minuti nakon ‘poklona’ vratara Eduarda. Dinamova ‘jedinica’ je loše izbila loptu pogodivši Ozobića, od kojeg se lopta odbila do Križmana koji lako s par metara trese mrežu. U nastavku susreta Dinamo je uspio slomiti gostujuću odbranu, a pogodak odluke zabio je Armin Hodžić u 58. minuti.

Identičnim rezultatom Rijeka je na Rujevici nakon dramatične završnice pobijedila Osijek. Domaćin je poveo u 52. minuti golom Gavranovića, a gosti su izjednačili u 89. minuti golom Peroševića iz kaznenog udarca. Bertoša se u šesnaestercu zabio u Peroševića, a Fran Jović je usprkos protestima domaćih igrača ocijenio da je riječ o kaznenom udarcu. Kada se već činilo kako će utakmica završiti bez pobjednika, Bezjak je u trećoj minuti sudačke nadoknade donio pobjedu Rijeci.

Na ljestvici i dalje vodi Dinamo sa 60 bodova, a Rijeka na drugom mjestu ima pet bodova manje. Treći je Hajduk sa 43 boda.

Dinamo – Slaven Belupo 2-1
Rijeka – Osijek 2-1