(FOTO, VIDEO) City bolji od Mourinhovog Uniteda, Wolverhampton zaustavio Arsenal

U derbiju 12. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je pobijedio gradskog suparnika United sa 3-1, Liverpool je slavio protiv Fulhama 2-0, Chelsea je odigrao tek 0-0 protiv Evertona, a bez pobjednika je završio i susret Arsenal – Wolverhampton (1-1).

City je ovom pobjedom ponovo preuzeo vrh ljestvice, ali i produžio niz bez poraza ove sezone. U 12 kola ‘Građani su upisali 10 pobjeda i dva remija. Bez poraza su i Liverpool koji ima dva boda manje, te Chelsea sa četiri boda minusa.

Pobjedu Cityju donijeli su David Silva (12), Sergio Aguero (48) i Ilkay Gündoğan (86), dok je pogodak za United postigao Anthony Martial u 58. minuti iz jedanaesterca.

Za Josea Mourinha bila je to 300-ta premierligaška utakmica i bez obzira na poraz rekorder je sa najvećim brojem pobjeda u prvih 300 utakmica. Portugalac je ostvario 189 pobjeda, Alex Ferguson 183, a Arsene Wenger 180.

U ranije odigranom susretu Liverpool je pobijedio ‘fenjeraša’ Fulham sa 2-0 golovima Mohameda Salaha (41) i Xerdana Shaqirija (53). Dejan Lovren nije nastupio za ‘Redse’.

Chelsea je produžio niz bez poraza na 12 utakmica, međutim ‘Bluesi’ su odigrali tek 0-0 na Stamford Bridgeu protiv Evertona. Mateo Kovačić je igrao za domaći sastav do 82. minute.

Iznenađenje kola priredio je Wolverhampton koji je na gostovanju odigrao 1-1 protiv Arsenala koji je upisao i treći remi u nizu, a ako računamo i Europsku ligu četvrti remi u zadnjih pet susreta.

Gosti su poveli u 12. minuti golom Ivana Cavaleira, a ‘Topnike’ je spasio Henrik Mhitarjan u 86. minuti.

Na ljestvici vodi City sa 32 boda, Liverpool ima 30, Chelsea 28, a Tottenham 27 bodova. ManU je tek osmi sa 20 bodova.

REZULTATI
Man. City – Man.United 3-1 (David Silva 12, Aguero 48, Gundogan 86 / Martial 58-11m)
Liverpool – Fulham 2-0 (Salah 41, Shaqiri 53)
Chelsea – Everton 0-0
Arsenal – Wolverhampton 1-1 (Mhitarjan 88 / Cavaliero 12)