(FOTO, VIDEO) Liverpool uvjerljivo svladao Chelsea 2:0, Lovren i Kovačić nisu igrali

U derbiju 34. kola engleskog prvenstva nogometaši Liverpoola svladali su na svom Anfieldu Chelsea sa 2-0 (0-0) i tako se vratili na vrh ljestvice s dva boda prednosti i utakmicom više od branitelja naslova Manchester Cityja koji je u ranijem nedjeljnom dvoboju slavio sa 4-1 na gostovanju kod Crystal Palacea.

Najveće zasluge za pobjedu idu Mohamedu Salahu, čija je borbenost odigrala važnu ulogu kod prvog pogotka koji je glavom postigao Sadio Mane na ubačaj Jordana Hendersona u 51. minuti. Samo dvije minute poslije Salah je gromovitim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio desni gornji kut i svladao gostujućeg vratara Kepu Arrizabalagu.

Liverpool je tako okrunio nadmoć u drugom poluvremenu u kojem su igrači Juergena Kloppa uputili 11 udaraca prema vratima Chelseaja, a gosti samo tri.

Hrvatski reprezentativci, Dejan Lovren kod Liverpoola i Mateo Kovačić kod gostiju, nisu ulazili u igru.

Za 27. ovosezonsku prvenstvenu pobjedu ‘građana’ dva pogotka postigao je Raheem Sterling u 15. i 63. minuti, a tri boda je potvrdio Gabriel Jesus golom u 90. minuti. Za domaće je jedini strijelac bio Luka Milivojević u 81. minuti iz slobodnog udarca.

Liverpool ima 85 bodova iz 34 nastupa, a Manchester City je skupio 83 boda u 33 utakmice, koliko ih je odigrao i trećeplasirani Tottenham sa 67 bodova. Chelsea je četvrti sa 66 bodova iz 34 nastupa. Za mjesta u Ligi prvaka još se bore Manchester United (64) i Arsenal (63). ‘Topnici’ još moraju odigrati utakmicu 34. kola protiv Watforda u ponedjeljak od 21 sat, a ostaje im i zaostali dvoboj 31. kola protiv Wolverhamptona.

U zoni ispadanja su otpisani Huddersfield (14) i Fulham (20), te Cardiff (28) koji ima pet bodova zaostatka za Brightonom (33) na 17. mjestu.