(FOTO, VIDEO) Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili Bournemouth i zadržali se na prosjeku postignutih i primljenih pogodaka od odlaska Mourinha

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su na Old Traffordu Bournemouth sa 4-1 (3-1) u posljednjoj utakmici 20. kola engleskog prvenstva te su se tako zadržali na prosjeku postignutih i primljenih pogodaka otkako je Ole Gunar Solskjear zamijenio Josea Mourinha.

U trećoj uzastopnoj pobjedi “crvenih vragova” prva dva pogotka postigao je Paul Pogba u 5. i 33. minuti. Na 3-0 je u 45. minuti povisio Marcus Rashford, a dvije minute poslije Ake je smanjio zaostatak gostiju. U nastavku se u strijelce upisao i Romelu Lukaku u 72. minuti, a za pogodak mu je asistirao Pogba.

U ranije odigranim nedjeljnim utakmicama Chelsea i Manchester City ostvarili su pobjede gostujući kod Crystal Palacea, odnosno Southamptona, čime su zadržali isti zaostatak na ljestvici za vodećim Liverpoolom.

Aktualni prvaci su postigli tri pogotka i svladali Southampton sa 3-1, ali su se i propisno napromašivali na St. Mary’s stadionu. Svi golovi pali su u prvom poluvremenu, a posljednja dva u samoj završnici. Za Manchester City strijelci su bili David Silva u 10. minuti, u 45. je udarac Sterlinga u svoju mrežu skrenuo domaći veznjak Ward-Prowse, a tri minute poslije Sergio Aguero je postavio konačnih 3-1. Jedini pogodak za Southampton postigao je Danac Hojbjerg.

Chelsea je kod Crystal Palacea slavio s mininalnih 1-0, a strijelac pobjedničkog pogotka bio je francuski reprezentativac N’Golo Kante u 51. minuti. Kanteu je to treći premijerligaški pogodak u ovoj sezoni.

Mateo Kovačić je u ovom dvoboju bio taktička zamjena i ušao je tek u 88. minuti umjesto Rossa Barkleyja.

Burnley je došao do važnih bodova pobijedivši pred svojim navijačima West Ham sa 2-0. Strijelci su bili Wood u 15. i McNeil u 34. minuti.

Liverpool je vodeći na ljestvici sa 54 boda. Drugoplasirani Manchester City ima 47 bodova, Tottenham je treći sa 45, a četvrti Chelsea ima 43. Na petom je mjestu Arsenal sa 38 bodova, dok je Manchester United šesti sa 35. Southampton je na 17. mjestu sa 15 bodova, koliko ih ima i Burnley na 18. mjestu. Fulham je predzadnji sa 14 bodova, a zadnji Huddersfield ih ima 10.