Hajduk s 2-1 pobijedio na praznom Poljudu, Ćiro sa Zadrom do boda u Puli

U subotnjim dvobojima 15. kola Prve HNL Hajduk je u Splitu pobijedio Osijek s 2-1, dok su u Puli Istra 1961 i Zadar remizirali (1-1).

Pred sablasno praznim Poljudom jer je Hajduk još uvijek pod kaznom zbog nereda navijača u Dugopolju, Splićani su pobjedom protiv Osijeka održali niz od devet utakmica bez poraza, a učvrstili su se na trećem mjestu s 26 bodova. Svi pogoci pali su u drugom dijelu, Mijo Caktaš je u 54 minuti realizirao kazneni udarac, a na 2-0 povisio je Sandro Gotal u 64. minuti nakon dodavanja Artjoma Milevskog. Osječani su smanjili preko Marina Glavaša (67), a u 85. minuti pocrvenio je igrač gostiju Škorić.

U prvom današnjem dvoboju su nogometaši Istre 1961 i Zadra igrali 1-1, pa su Zadrani prekinuli niz od pet poraza. Domaćini su poveli zgoditkom Dejana Radonjića (69), a četiri minute kraja goste je poraza spasio Jurica Buljat. Puljani su ostali sedmi s 15 bodova, a Zadar je posljednji sa 12 osvojenih bodova.