Za pedesetak dana na rasporedu je najveći i najatraktivniji sportski događaj godine – Svjetsko nogometno prvenstvo u Rusiji. Samo su Olimpijske igre veći sportski događaj od svjetske nogometne smotre. Međutim, prije početka SP-a u Rusiji krovna svjetska nogometna organizacija FIFA mora donijeti važnu odluku. Jesu li je zapravo već donijeli?
Naime, ostaje pitanje tko će biti domaćin SP-a za osam godina. Dakle, 2026. godine. FIFA će donijeti odluku prije SP-a u Rusiji, točnije 13. lipnja u Moskvi. Kandidati su Maroko, zajedničku kandidaturu su istaknuli SAD, Meksiko i Kanada. Prema nekim medijskim spekulacijama glavni favorit nije Maroko, drugim riječima, nakon 1994. godine Svjetsko prvenstvo bi se ponovno moglo igrati u SAD-u.
S tim u svezi već poslovično na Twitteru se oglasio i predsjednik najmoćnije sile svijeta Donald Trump, koji je znakovito među ostalima i UN-u poručio:
The U.S. has put together a STRONG bid w/ Canada & Mexico for the 2026 World Cup. It would be a shame if countries that we always support were to lobby against the U.S. bid. Why should we be supporting these countries when they don’t support us (including at the United Nations)?
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) April 26, 2018
“SAD je zajedno s Kanadom i Meksikom ponudio jaku kandidaturu za domaćina. Bilo bi šteta kad bi se prijateljske zemlje, koje mi uvijek podržavamo, usprotivile našoj kandidaturi za SP 2026. godine. Ako one ne podržavaju nas, zašto bismo mi njih?!.”
Mnogi iz ove Trumpove objave zaključuju kako je već odluka pala te da će Svjetsko prvenstvo biti u SAD-u! Drugi traže reakciju FIFA-e koja strogo zabranjuje uplitanje politike u sport. No, sudeći prema objavi na Twitteru Trumpova poruka više je djelovala navijački, nego politički. S druge strane Trump je ipak šef najmoćnije države svijeta.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.