Novi slalomski bodovi za Zubčića i Vidovića, Noel pobjednik u Chamonixu

zubčić
epa08264535 Filip Zubcic of Croatia reacts in the finish area during the second run of the Men's Giant Slalom race at the FIS Alpine Skiing World Cup in Hinterstoder, Austria, 02 March 2020. EPA/CHRISTIAN BRUNA

Francuski skijaš Clement Noel pobjednik je osmog slaloma sezone Svjetskog kupa u Chamonixu, a od četvorice hrvatskih skijaša koji su startali, dvojica su ušla u drugu vožnju i na koncu osvojila bodove. Filip Zubčić je zauzeo 15. mjesto, dok je Matej Vidović bio 22.

Francuski skijaš Clement Noel pobjednik je subotnje utrke u Chamonixu. Slavio je s vremenom 1:38.58 ispred Švicarca Ramona Zenhaeuserna (+0.16) te Austrijanca Marca Schwarza (+0.19).

Hrvatski skijaš Filip Zubčić utrku je završio na 15. mjestu (+1.38), dok je Matej Vidović bio 22 (+1.88). Sa senzacionalnom drugom vožnjom i iskoristviši dobre uvjete na stazi Švicarac Luca Aerni stigao je do četvrtog mjesta, nakon što je u prvoj bio 29.

U poretku slalomaša vodeći je Marco Schwarz s 549 bodova. Zubčić je 25., Vidović 33., Samuel Kolega 37., a Istok Rodeš 45. U ukupnom poretku s 892 bodova vodi Alexis Pinturault, dok je Schwarz drugi s 626 bodova. Filip Zubčić drži odlično šesto mjesto s 478 bodova, pišehttps://sport.hrt.hr/ostali-sportovi/cetvorica-hrvatskih-skijasa-u-francuskom-chamonixu-371735