SEHA liga: Rukometaši našićkog Nexea do remija u Slovačkoj

U susretu 15. kola rukometne SEHA lige slovački Tatran Prešov je u srijedu na domaćem terenu protiv našićkog Nexea odigrao 26-26 (17-11).

Iako su na poluvremenu igrači Nexea gubili sa šest razlike (11-17) nisu se predali. U nastavku su zagrali puno bolje i polako su smanjivali zaostatak da bi u 51. minuti došli do poravnanja (22-22). Prije ulaska u poljednju minutu čak su i poveli sa 26-25, ali Jakub Hrstka je svojim golom na kraju donio konačnih 26-26.

Kod Nexea najefikasniji je bio Matjaž Brumen sa 7 golova, Marko Buvinić zabio je 5, a Ante Gadža i Josip Jurić Grgić po 4 pogotka. Momčad Tatrana predvodio je Lukas Urban sa 6 golova, a Jakub Hrstka i Tomas Čip zabili su po 5.

Dan ranije rukometaši PPD Zagreba su u dvorani Sutinska Vrela u Podsusedu poraženi od europskog prvaka Vardara sa 24-25 u dramatičnom susretu kojeg je razriješio pogodak Igora Karačića 15 sekundi prije kraja utakmice.