(VIDEO) Bosna i Hercegovina na Grbavici u spektakularnoj utakmici ostala bez Svjetskog prvenstva

U subotnjim kvalifikacijskim susretima za SP 2018. Švedska je očekivano dobila Luksemburg sa 8-0, a četiri gola zabio je Marcus Berg.

Belgija je u Sarajevo doputovala bez imperativa jer je već ranije osigurala plasman na SP. Na stadionu Grbavica počelo je “grbavo” za reprezentaciju Bosne i Hercegovine budući da su gosti poveli već u 4. minuti golom Thomasa Meuniera.

No, uslijedio je preokret. U 30. minuti je poravnao Haris Medunjanin, a u 39. Edin Višća doveo je BiH u vodstvo 2-1.

U drugom poluvremenu opet preokret, ovaj puta u korist Belgije. Michy Batshuayi (59) i Jan Vertonghen (68) zabijaju za vodstvo gostiju 3-2. No, tu nije bio kraj golijade na Grbavici. Nakon kornera u 82. minuti Dario Dumić donosi izjednačenje BiH, 3-3. Ipak, samo minutu kasnije ponovno vodi Belgija, za 4-3 pogađa Carrasco, što je na kraju bio i konačan rezultat.

Gibraltar, koji još nema niti jedan bod, izgubio je od Estonija sa 0-6, a večeras u skupini H Cipar dočekuje Grčku. Belgija je na vrhu sa 25 bodova, druga BiH ima 14, treća Grčka 13 uz utakmicu manje,. a četvrti je Cipar sa 10 uz također utakmicu manje.

U skupini B u susretu bez natjecateljskog značaja Farski Otoci su protiv Latvije odigrali 0-0. Večeras se sastaju Andora – Portugal, te Švicarska – Mađarska.

Rezultati kvalifikacijskih susreta u nogometu za SP 2018.

Skupina A –
Švedska – Luksemburg 8-0 (Andreas Granqvist 10-pen, 67-pen, Marcus Berg 18, 37, 54, 71, Mikael Lustig 60, Ola Toivonen 77)

Skupina H –
Bosna i Hercegovina – Belgija 3-4 (Haris Medunjanin 30, Edin Višća 39, Dario Dumić 82/ Thomas Meunier 4, Michy Batshuayi 59, Jan Vertonghen 68, Carrasco 83)
Gibraltar – Estonija 0-6 (Siim Luts 10, Mattias Kaeit 30, Sergei Zenjov 38, Joonas Tamm 52, 65, 77)

6 Gibraltar 9 0 0 9 3 43 0

Švedska je privremeno zasjela na prvo mjesto skupine A sa 19 bodova, dva više, ali i utakmicom više od druge Francuske koja od 20.45 sati gostuje kod Bugarske. U ovoj skupini još igraju Bjelorusija – Nizozemska.