(VIDEO) Četvrta pobjeda u posljednjih pet kola: Valencija slavila na Mestalli protiv Betisa

U susretu 27. kola španjolskog nogometnog prvenstva Valencija je na stadionu Mestalla pobijedila Real Betis 2-0 ostvarivši četvrtu pobjedu u zadnjih pet kola.

“Šišmišima” su pobjedu donijeli golovi Rodriga u 23. i Simonea Zaze u 47. minuti. Valencija se ovom pobjedom ponovo približila trećeplasiranom Real Madridu na bod zaostatka.

U derbiju kola Barcelona je na Camp Nou pobijedila Atletico Madrid 1-0 načinivši veliki korak prema osvajanju naslova prvaka. Barca sada ima osam bodova prednosti 11 kola prije kraja prvenstva.

Dvoboj koji je mogao spasiti prvenstvo donio je očekivano tvrdu utakmicu, čak i tvrđu nego što se očekivalo, a prevagu je Barceloni te vjerojatni naslov prvaka donio magični potez Lea Messija. Argentinac je u 26. minuti prebacio živi zid i pogodio sami kut vrata Slovenca Oblaka za svoj jubilarni 600-ti gol u karijeri. Taj gol je i odlučio pobjednika jer je Atletico u drugom dijelu jalovo napadao i na koncu ostao i bez ijednoga udarca u okvir vrata gola Barcelone.

Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu za Katalonce, dok je Šime Vrsaljko kod Atletica zamijenjen u 59. minuti.

Levante i Espanyol su odigrali 1-1, dok je Real Sociedad pobijedio Alaves 2-1.

Na ljestvici vodi Barcelona sa 69 bodova, Atletico Madrid ima 61 bod, Real Madrid 54 boda, a Valencija 53 boda.

U posljednjem susretu ovoga kola u ponedjeljak se sastaju Celta i Las Palmas.