(VIDEO) Golovi padali u sudačkoj nadoknadi: Remi Lazija i Sampdorije, igrao i Milan Badelj

Nogometaši Lazija i Sampdorije odigrali su 2-2 (0-1) na rimskom Olimpicu u posljednjoj utakmici subotnjeg programa 15. kola talijanske Serie A, a dva pogotka, po jedan na svakoj strani, postignuta su duboko u sučevom vremenu na kraju dvoboja.

Sampdoria je povela pogotkom Quagliarelle u 21. minuti i vodila do 79. minute, kad je Acerbi postogao izjednačujući pogodak. Gosti su u 92. minuti ostali bez isključenog Bereszynskog, da bi u 96. minuti Ciro Immobile realizirao kazneni udaraca za preokret i, činilo se, pobjedu Lazija. Međutim, u 100. minuti je Saponara sjajnim lobom postavio konačnih 2-2 i donio bod Sampdoriji.

Hrvatski reprezentativac Milan Badelj bio je u početnoj jedanaestorici Lazija, a iz igre je izašao u 53. minuti, kad ga je zamijenio Correa.

Nogometaši Cagliarija velikim su preokretom u posljednjih deset minuta dvoboja s Romom uspjeli osvojiti bod nadoknadivši dva pogotka zaostatka, a do izjednačujućeg gola za 2-2 u posljednjim trenucima utakmice stigli su s dva igrača manje, nakon što su minutu prije isključeni Darijo Srna i Paolo Farago.

Roma je golovima Cristantea (14) i Kolarova (41) imao uvjerljivu prednost i sve do 85. minute ništa nije ukazivalo na mogući preokret u Cagliariju. No, tada je nadu domaćoj momčadi vratio Moldavac Artur Ionita, a u petoj minuti sučeve nadoknade Marco Sau je iskoristio pogrešku u obrani Rome i donio veliku radost domaćim navijačima.

Samo minutu prije Farago je dobio drugi žuti karton, a sudac Mazzoleni je potom pokazao i izravni crveni karton bivšem kapetanu hrvatske reprezentacije Dariju Srni. Aktualni reprezentativac Filip Bradarić bio je u početnoj postavi domaće momčadi i igrao do 80. minute, a u 65. minuti je u igru ušao i bivši mladi hrvatski reprezentativac Marko Pajač, kojemu su to bile prve minute za Cagliari u ovoj sezoni.

Bivši nogometaš Dinama Ante Ćorić nije se našao ni među pričuvnim igračima Rome.

Nogometaši Napolija bez ikakvih su problema pred svojim navijačima svladali Frosinone sa 4-0 (2-0) u prvoj od tri subotnje utakmice 15. kola talijanske Serie A, čime su se zadržali na drugom mjestu sa osam bodova zaostatka za vodećim Juventusom.

Poljak Piotr Zielinski načeo je mrežu gostiju u 7. minuti. Alžirac Adam Ounas povećao je prednost Napolija na 2-0 u 40. minuti, a uvjerljivu pobjedu momčadi Carla Ancetottija s dva je pogotka u nastavku donio poljski napadač Arkadiusz Milik, strijelac u 68 i 84. minuti.

Za Napoli je od 75. minute zaigrao Marko Rog koji je zamijenio domaćeg kapetana Lorenza Insignea. Stipe Perica je ostao na klupi Frosinonea.