(VIDEO) Hercegovci slave: Mostarski Zrinjski u posljednjim sekundama izbjegao poraz u Sarajevu i stigao na korak do novog naslova

Nogometaši mostarskog Zrinjskog stigli su na korak do novog naslova prvaka Bosne i Hercegovine. Naime, Zrinjski je na Grbavici u zadnjim sekundama utakmice izbjegao poraz od Željezničara. Tri kola prije kraja klub iz Mostara izborio je u derbiju 2:2 te ima tri boda prednosti.

Podsjetimo, Zrinjski ima 63 boda a do kraja prvenstva igra sa Širokim, Sarajevom i Krupom, s druge strane Željezničar igra s Radnikom, Širokim i Sarajevom

Utakmica na Grbavici bila je pravi derbi. Naime, prvo poluvrijeme završilo je 0:0, no, u drugom gledatelji su vidjeli četiri pogotka. Poveo je domaćin  nakon ubačaja Zakarića iz kornera, Jadranko Bogičević glavom je pospremio loptu u mrežu te izazvao oduševljenje Grbavice. Slavlje nije dugo trajalo s obzirom kako je u 67. minuti Nermin Hajdarević pogodio za 1:1. No, 12 minuta kasnije ponovno gori Grbavica, Željezničar je poveo golom Asmina Zeca.  Kada se činilo kako je sve gotovo te da će Željo stići na korak do naslova Zrinjski je izjednačio u 90. minuti, strijelac je bio Haris Handžić. Teško je riječima opisati razočarenje Grbavice te slavlje igrača hercegovačkog kluba.

Zrinjski tri kola prije kraja ima 63 boda,  Željezničar 60.  U slučaju jednakog broja bodova gledaju se međusobne utakmice ove sezone, Zrinjski je u prednosti s obzirom kako ima dvije pobjede, a dva su susreta okončana bez pobjednika.